Вести

Официјално: Јувентус доведе уште едно засилување!
0

Официјално: Јувентус доведе уште едно засилување!

January 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во финишот на јануарскиот трансфер период, управата на Јувентус договори уште еден играч. Италијанските медиуми...
Официјално – Јувентус донесе ново засилување!
0

Официјално – Јувентус донесе ново засилување!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Како што беше најавено претходно, Јувентус го донесе младиот фудбалер на Асколи. Младиот 19-годишен фудбалер на Асколи од...
Јувентус купи напаѓач за иднина – Платен е 12 милиони евра и беше на мета на Наполи (ВИДЕО)
0

Јувентус купи напаѓач за иднина – Платен е 12 милиони евра и беше на мета на Наполи (ВИДЕО)

January 17th, 2017 | by stefan
Share Се е договорено, во четврток потпишување на договорот. Можете да се викате како сакате и да имате богата историја, но во...
Милан го меркаше, но оди во Јувентус! Дијамантот од Серија Б ќе игра за Старата дама (Видео)
0

Милан го меркаше, но оди во Јувентус! Дијамантот од Серија Б ќе игра за Старата дама (Видео)

January 11th, 2017 | by pance
Share Италијанските медиуми пишуваат дека трансферот на Рикардо Орсолини од Асколи само треба да се официјализира. Наводите во...