Вести

Арсенал го претстави своето ново засилување!
0

Арсенал го претстави своето ново засилување!

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сеад Колашинац денес стана официјално член на Арсенал. На официјалната страна на Арсенал беше објавено дека Колашинац е...
Колашинац одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера
0

Колашинац одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера

May 13th, 2017 | by pance
Share Како што пренесуваат медиумите во Германија, репрезентативецот на БиХ пронајде нов ангажман. Изгледа дека е готово,...
Пеп ја расипува работата на Арсенал?
0

Пеп ја расипува работата на Арсенал?

May 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Не очекува бурно трансфер лето, тоа е доста јасно, а доста активни се очекува да бидат Манчестер Сити и Арсенал. Иако Сити е...
Скаутите на Ливерпул внимателно го следат Шалке, кој им е во бележникот?
0

Скаутите на Ливерпул внимателно го следат Шалке, кој им е во бележникот?

April 25th, 2017 | by pance
Share Јирген Клоп често ги испраќаше своите скаути во Гелзенкирхен со цел да ги следат најдобрите фудбалери на Шалке. Кој им е...
„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“
0

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Договор со Сеад Колашинац сеуште не е постигнат, изјави денеска Арсен Венгер. За услугите на босанецот заинтересирани се...
Тато вели дека сеуште не е готово! Милан или Арсенал, одлуката паѓа во наредната недела
0

Тато вели дека сеуште не е готово! Милан или Арсенал, одлуката паѓа во наредната недела

April 16th, 2017 | by pance
Share Сеад Колашинац не потпиша преддоговор со Топџиите. Еден од најбараните фудбалери во последните месеци Сеад Колашинац...
Босанецот по кого  „лудува“ Европа ќе заврши во Милан?
0

Босанецот по кого „лудува“ Европа ќе заврши во Милан?

April 12th, 2017 | by pance
Share Најверојатно Милан ќе дојде до репрезентативецот на БиХ. Според информациите кои ги пласираат  италијанските медиуми,...
Милан веќе направи одбрана за наредната сезона, а делува како неосвоилива тврдина!
0

Милан веќе направи одбрана за наредната сезона, а делува како неосвоилива тврдина!

April 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кинезите ветија дека ќе го засилат тимот, но Монтела инсистира на дефанзивниот дел. Милан наводно договорил 2 трансфери за...
Како пропадна преодниот рок на Челси!
0

Како пропадна преодниот рок на Челси!

February 2nd, 2017 | by pance
Share Ништо од плановите на Антонио Конте не е остварено. Челси јануарскиот преоден рок го заврши без засилувања. Поточно, ги...
Јувентус го победи Челси – Стигнува засилувањето на прегледи!
0

Јувентус го победи Челси – Стигнува засилувањето на прегледи!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот тренер на Јуве сепак не успеа да го победи својот поранешен тим. По многу шпекулации, пресврти и преговори,...