Англија

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“
0

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Договор со Сеад Колашинац сеуште не е постигнат, изјави денеска Арсен Венгер. За услугите на босанецот заинтересирани се...
Тато вели дека сеуште не е готово! Милан или Арсенал, одлуката паѓа во наредната недела
0

Тато вели дека сеуште не е готово! Милан или Арсенал, одлуката паѓа во наредната недела

April 16th, 2017 | by pance
Share Сеад Колашинац не потпиша преддоговор со Топџиите. Еден од најбараните фудбалери во последните месеци Сеад Колашинац...
Босанецот по кого  „лудува“ Европа ќе заврши во Милан?
0

Босанецот по кого „лудува“ Европа ќе заврши во Милан?

April 12th, 2017 | by pance
Share Најверојатно Милан ќе дојде до репрезентативецот на БиХ. Според информациите кои ги пласираат  италијанските медиуми,...
Милан веќе направи одбрана за наредната сезона, а делува како неосвоилива тврдина!
0

Милан веќе направи одбрана за наредната сезона, а делува како неосвоилива тврдина!

April 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кинезите ветија дека ќе го засилат тимот, но Монтела инсистира на дефанзивниот дел. Милан наводно договорил 2 трансфери за...
Како пропадна преодниот рок на Челси!
0

Како пропадна преодниот рок на Челси!

February 2nd, 2017 | by pance
Share Ништо од плановите на Антонио Конте не е остварено. Челси јануарскиот преоден рок го заврши без засилувања. Поточно, ги...
Јувентус го победи Челси – Стигнува засилувањето на прегледи!
0

Јувентус го победи Челси – Стигнува засилувањето на прегледи!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот тренер на Јуве сепак не успеа да го победи својот поранешен тим. По многу шпекулации, пресврти и преговори,...
Пропадна изненадувањето на Конте, Германците го стопираа трансферот во Челси
0

Пропадна изненадувањето на Конте, Германците го стопираа трансферот во Челси

January 30th, 2017 | by pance
Share Лоши вести за Сините вечерва стигнаа од Германија, нема ништо од очекуваното засилување во одбраната. Антонио Конте има...
Шалке одби понуда од Јувентус!
0

Шалке одби понуда од Јувентус!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ништо од трансферот на Колашинац во Јуве. Синоќа Јуве испрати понуда вредна 5 милиони евра за Колашинац. 3 милиони веднаш, а...
Што од Јувентус изјавија во врска со Сеад Колашинац?
0

Што од Јувентус изјавија во врска со Сеад Колашинац?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марота изјави дека Сеад Колашинац е опција на Јувентус. Колашинац договор има до крајот на оваа сезона и тоа е причината...
„Колашинац во Јувентус? Нема ништо такво во моментов“
0

„Колашинац во Јувентус? Нема ништо такво во моментов“

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпекулациите за заминување на Сеад Колашинац од Шалке оваа зима се актуелни. Тој на крајот на сезоната останува без...