Тенис

АТП Сиднеј: Милер го освои турнирот во Сиднеј!
0

АТП Сиднеј: Милер го освои турнирот во Сиднеј!

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Жил Милер го освои турнирот во Сиднеј со победата против Еванс од 2:0 во сетови, односно 7:6 и 6:2. Тој победи во тај-брејк во...
Бранителот на титулата елиминиран – Ќе имаме нов шампион во Сиднеј
0

Бранителот на титулата елиминиран – Ќе имаме нов шампион во Сиднеј

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на АТП турнирот во Сиднеј се одиграа 2 натпревари. Во првиот натпревар, бранителот на титулата Троицки...
ВТА Сиднеј: Радванска против Конта во финалето!
0

ВТА Сиднеј: Радванска против Конта во финалето!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од ВТА турнирот во Сиднеј се одиграа 2 натпревари. Во првиот натпревар Радванска без поголеми...
АТП Сиднеј: Еванс во неверојатен натпревар подобар од Тим!
0

АТП Сиднеј: Еванс во неверојатен натпревар подобар од Тим!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата беа 4 натпревари од АТП турнирот во Сиднеј. Најголемото возбудување го имаше во последниот натпревар...
АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!
0

АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим со многу маки избори пласман во ¼-финале во Сиднеј. Првиот носител на турнирот во последниот натпревар од...
ВТА Сиднеј: Возниацки елиминирана, Конта лесно до ½-финале!
0

ВТА Сиднеј: Возниацки елиминирана, Конта лесно до ½-финале!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Сиднеј од ¼-финалето. Во првиот натпревар кој се одигра, Стрицова беше...
АТП Сиднеј: Колшрајбер и Троицки во ¼-финале
0

АТП Сиднеј: Колшрајбер и Троицки во ¼-финале

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беа одиграни натпреварите од 1/8-финале на АТП турнирот во Сиднеј. Колшрајбер беше подобар од Томпсон со 2:0 во сетови,...
ВТА Сиднеј: Крај за Кербер, Возњацки сигурна!
0

ВТА Сиднеј: Крај за Кербер, Возњацки сигурна!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Утрово беа одиграни 7 натпревари на ВТА турнирот во Сиднеј. Каролина Возњацки победи над Путинтсева со 2:0 во сетови. Во...
АТП Сиднеј: Зверев подобар од Алмагро!
0

АТП Сиднеј: Зверев подобар од Алмагро!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Утрово беа одиграни 6 натпревари од 1-то коло на АТП турнирот во Сиднеј. Најинтересен беше натпреварот помеѓу Зверев и...
ВТА Сиднеј: Цибулкова и Конта сигурни во 1-во коло
0

ВТА Сиднеј: Цибулкова и Конта сигурни во 1-во коло

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возбудувања немаше многу во натпреварите во 1-то коло во Сиднеј. Третата и 6-та носителка Цибулкова и Конта изборија второ...