Македонија

Работнички ремизираше на првиот контролен натпревар
0

Работнички ремизираше на првиот контролен натпревар

June 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Работнички ремизираше на првиот контролен натпревар во Словенија против албанскиот Скендербек....
Словенија и Атлетико имаат Октопод на голот!
0

Словенија и Атлетико имаат Октопод на голот!

March 15th, 2017 | by pance
Share На кого му треба Самир Хандановиќ, кога е тука Јан Облак, веројатно така сега констатираат Словенците. Атлетико Мадрид со...
Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата
0

Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата

January 28th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Словенија ја победија Хрватска до 31:30 во натпреварот за третото место. Натпреварот го започнаа добро и...
Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист
0

Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист

January 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција ја победија Словенија во натпревар од полуфиналето на СП со 31:25. Одлично го започнаа натпреварот...
Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција
0

Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција

January 24th, 2017 | by stefan
Share   Се одиграа и последните два четвртфинални натпревари на СП во Франција. Словенија го совлада Катар со 32:30 во...
Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил
0

Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил

January 21st, 2017 | by stefan
Share Уште две 1/8 финални натпревари се одиграа денес на СП. Словенија ја победи Русија со 26:32 во натпревар од 1/8 финалето на СП....
Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ
0

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. На натпреварот помеѓу Норвешка и Јапонија, фаворитот...
Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале
0

Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Уште два од натпревари се одиграа на СП во Франција, еден од третото коло и еден од четвртото коло. Репрезентацијата на...
„Се надевам повредата е полесна“
0

„Се надевам повредата е полесна“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Филип Миркуловски се повреди, можеби тоа беше голема загуба за нашиот тим денеска во поразот против Словенија во Мец, се...
„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“
0

„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Нелоски на прес-конференцијата ја честиташе победата на Словенија, честита и за одличните игри и за големата...