Мотоспорт

Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд
0

Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Французинот Стефан Петерхансел и Англичанецот, Сем Сандерленд победија на 38-то издание на Дакар натпреварувањето....
Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар
0

Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Себастијан Лоеб стигна до 4-та победа по етапи во Дакар, триумфот во 11-та етапа и продолжување на притисокот врз лидерот...
Рели Дакар: Судир на Петерхансел!
0

Рели Дакар: Судир на Петерхансел!

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На 10-та етапа во Рели Дакар возена од Чилесит до Сан Хуан со должина од 449 км беше многу интересна, а помина во знакот на...
Рели Дакар: Лоеб пред Петерхансел
0

Рели Дакар: Лоеб пред Петерхансел

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Пежо, Себастијан Лоеб победи на 8-та етапа во Дакар, возена од Боливија до Аргентина и така го превзема...
Продолжува лошото време: Изменета и 8-та етапа во Рели Дакар
0

Продолжува лошото време: Изменета и 8-та етапа во Рели Дакар

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организаторите на Дакар ја сменија и 8-та етапа поради лошите временски услови. Учесниците во вторник ќе возат од Ујунија...
Невремето ја расипа трката – Откажана 6-та етапа на Дакар
0

Невремето ја расипа трката – Откажана 6-та етапа на Дакар

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6-та етапа на Рели Дакар беше откажана поради лошото време во Боливија. Натпреварувачите по откажувањето тргнаа во Ла Паз,...
Рели Дакар: Деспре нов лидер, крај за Прајс!
0

Рели Дакар: Деспре нов лидер, крај за Прајс!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Пежо, Сирил Деспре е нов лидер во Рели Дакар, по 4-та етапа возена од Сан Салвадор до Тупис во дожина од 521 км....
Рели Дакар: Петерхансел победи на 3-та етапа
0

Рели Дакар: Петерхансел победи на 3-та етапа

January 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стефан Петерхансел победи во 3-та етапа во Рели Дакар, која помина во доминација на Пежо. Второ и трето место ги освоија...