Останато

Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!
0

Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еди Хрн го најави натпреварот на Џошуа и Фјури. Џошуа, кој го победи Кличко во минатиот натпревар, е подготвен за дуел со...
„Се оди во насока на натпревар со Фјури“
0

„Се оди во насока на натпревар со Фјури“

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иако ја имаше победата на кариерата пред 24 часови, Џошуа се насочува кон нов дуел. Тој во 11-та рунда го победи Кличко и така...
Се спрема нов спектакл? Фјури го прифати предизвикот
0

Се спрема нов спектакл? Фјури го прифати предизвикот

April 30th, 2017 | by stefan
Share Новиот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа после натпреварот против Кличко го предизвика Тајсон Фјури на дуел....
„Се враќам да ги скршам сите!“
0

„Се враќам да ги скршам сите!“

April 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури најави враќање во рингот. Последната борба тој ја имаше во 2015-та...
Поранешниот шампион е непрепознатлив – Фјури има повеќе од 160 кг и нема да се бори!
0

Поранешниот шампион е непрепознатлив – Фјури има повеќе од 160 кг и нема да се бори!

March 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион на светот во тешка категорија, Тајсон Фјури најави дека ќе се врати на боксот во мај оваа година....
Најавата за враќање е залудна – Фјури е сеуште под суспензија!
0

Најавата за враќање е залудна – Фјури е сеуште под суспензија!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури неодамна изјави дека се враќа во рингот на 13-ти мај. Фановите се...
Тајсон Фјури во мај се враќа од пензија!
0

Тајсон Фјури во мај се враќа од пензија!

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тајсон Фјури потврди дека ќе се врати во рингот на 13-ти мај, иако се пензионираше откако падна на допинг тест. Фјури на...
Цел свет му се смее: Смешен пад на Тајсон Фјури
0

Цел свет му се смее: Смешен пад на Тајсон Фјури

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури го насмеа цел свет. Овој пат не станува збор за некој статус на...
Фјури во борба за ВБО наслов?
0

Фјури во борба за ВБО наслов?

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Хју Фјури, роднината на Тајсон Фјури, е кандидат за предизвикувач за ВБО титулата која ја има Џозеф Паркер. Хју, како и...
Тајсон Фјури се враќа во спектакуларен натпревар
0

Тајсон Фјури се враќа во спектакуларен натпревар

December 28th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Враќањето на ирскиот борец, Тајсон Фјури во рингот би требало да се случи во 2017 година. Овој контроверзен борец поради...