Светско првенство

Познати последните патници од Африка на СП во Русија
0

Познати последните патници од Африка на СП во Русија

November 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Познати се и последните два патника од Африка на Светското првенство што следната година ќе се одржи во Русија. Тоа се...
Унгарија славеше против Тунис и ќе игра со нас за петтото место
0

Унгарија славеше против Тунис и ќе игра со нас за петтото место

July 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Унгарија ќе биде последниот противник на Македонија на Светското првенство во Алжир откако...
Македонија со прв пораз на Светското првенство
0

Македонија со прв пораз на Светското првенство

July 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата ракометна репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз на Светското првенство во Алжир откако со 32:27...
Среќата не ја послужи Лина – Ѓорческа поразена во финале во Тунис!
0

Среќата не ја послужи Лина – Ѓорческа поразена во финале во Тунис!

April 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 13:10 се одигра натпреварот од турнирот во Тунис. Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа како 7-ми носител имаше...
Македонската гордост на чекор до трофеј, Ѓорческа со пресврт до победа во Тунис!
0

Македонската гордост на чекор до трофеј, Ѓорческа со пресврт до победа во Тунис!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра ½-финалниот натпревар помеѓу нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа и тенисерката од Хрватска, Петра...
Мириса на трофеј – Ѓорческа „гази“ се пред себе во Тунис!
0

Мириса на трофеј – Ѓорческа „гази“ се пред себе во Тунис!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа оваа недела настапува во Тунис. Таа во конкуренција на двојки беше елиминирана...
Тунис го победи Зимбабве за 1/4 финале, Сенегал ремизираше против Алжир и се пласира понатаму (ВИДЕО)
0

Тунис го победи Зимбабве за 1/4 финале, Сенегал ремизираше против Алжир и се пласира понатаму (ВИДЕО)

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Од третото коло од групата Б на АКН се одиграа два натпревари. Репрезентациите на Сенегал и Алжир ремизираа, 2:2. Во 10-та...
Тунис лесно со Саудиска Арабија за 19-то место на СП
0

Тунис лесно со Саудиска Арабија за 19-то место на СП

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Тунис ја совладаа Саудиска Арабија со во натпреварот за 19-то место на СП. Тунижаните беа фаворити на овој...
Тунис го изненади немоќниот Алжир
0

Тунис го изненади немоќниот Алжир

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Тунис победија во денешниот натпревар од 2-то коло на Африканскиот куп на нации со 2:1 против Алжир. Иако...
Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале
0

Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Уште два од натпревари се одиграа на СП во Франција, еден од третото коло и еден од четвртото коло. Репрезентацијата на...