Вести

Сенегал за едно полувреме го реши Тунис (ВИДЕО)
0

Сенегал за едно полувреме го реши Тунис (ВИДЕО)

January 15th, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Сенегал го совлада Тунис со 0:2 во натпревар од групната фаза од првото коло на АКН. После девет минути...
Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа
0

Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа

January 15th, 2017 | by stefan
Се одиграа три натпревари на СП во Франција, два од второто коло и еден натпревар од третото коло. Ракометарите на Шведска...
Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка
0

Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка

January 14th, 2017 | by stefan
Уште два натпревари се одиграа од второто коло од групната фаза на СП во Франција. Норвешка ја совлада Русија со 28:24 во...
Велко Маркоски заработи повреда на грбот
0

Велко Маркоски заработи повреда на грбот

January 12th, 2017 | by stefan
Македонија славеше против Тунис, 34:30, но после натпреварот доби лоши вести. Борбата со незгодниот противник доби Велко...
Победничкото селфи на ракометарите – За КОГО? За Македонија (ФОТО)
0

Победничкото селфи на ракометарите – За КОГО? За Македонија (ФОТО)

January 12th, 2017 | by stefan
После победата против Тунис, ракометарите направија победничко селфи во соблекувалната. Следниот натпревар на...
Червар – Победивме после менувањето на одбраната, нападот беше фантастичен
0

Червар – Победивме после менувањето на одбраната, нападот беше фантастичен

January 12th, 2017 | by stefan
Македонија на стартот на СП го совлада Тунис, 34:30, а селекторот на македонската репрезентација даде изјава за денешниот...
Стоилов – Поима немам како се вративме
0

Стоилов – Поима немам како се вративме

January 12th, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Македонија го започна СП со победа против Тунис, 34:30. Стојанче Стоилов беше еден од главните...
Кире Лазаров – Не сум задоволен, но победата е важна
0

Кире Лазаров – Не сум задоволен, но победата е важна

January 12th, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Македонија го започна СП во Франција со победа против Тунис, 34:30. Капитенот на македонската...
Тунис на колена – Македонија започна супериорно на СП во Франција
0

Тунис на колена – Македонија започна супериорно на СП во Франција

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометната репрезентација на Македонија го совлада Тунис со 34:30 во натпревар од првото коло од групата Б од СП кое се...
Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис
0

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола...