Вести

Верати го туркаат во Интер, но тој сака во старата дама – Јувентус е помеѓу четирите најдобри клубови во светот
0

Верати го туркаат во Интер, но тој сака во старата дама – Јувентус е помеѓу четирите најдобри клубови во светот

March 27th, 2017 | by stefan
Share „Кога еден ден ќе го напуштам Парис не би имал проблем да се вратам во Серија А“, изјави Верати. Марко Верати повторно се...
Шпанецот откри – Бев на чекор од трансфер во Арсенал и Јувентус
0

Шпанецот откри – Бев на чекор од трансфер во Арсенал и Јувентус

March 27th, 2017 | by stefan
Share „Не се случи поради 3 милиони фунти “, изјави Алонсо. Чаби Алонсо ја игра последната сезона во кариерата. Досега играше за...
„Јуве може да помине само ако Барселона не биде на свое ниво!“
0

„Јуве може да помине само ако Барселона не биде на свое ниво!“

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот фудбалер Креспо изјави дека најдобриот натпревар во ¼-финале од ЛШ ќе биде помеѓу Јувентус и Барселона....
„Лага е дека сме ја уништиле соблекувалната на Јувентус!“
0

„Лага е дека сме ја уништиле соблекувалната на Јувентус!“

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По контроверзниот пораз од Јувентус, со резултат 2:1, работите тргнаа лошо за Милан, по што медиумите објавија дека...
Аферата Барзаљи ја дрма Италија – ноќна забава, мирна вечера или завера против Наполи?
0

Аферата Барзаљи ја дрма Италија – ноќна забава, мирна вечера или завера против Наполи?

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стоперот на Јувентус го напушти тимот на Италија, поради „приватни причини“. Не се случи ако не се појави на друштвените...
Јуве доби уште добри вести
0

Јуве доби уште добри вести

March 26th, 2017 | by pance
Share Бројот на играчи на тренингот е се поголем. Април ќе биде пеколен месец за фудбалерите на Јувентус, поради тоа е важно да...
Душан Тадиќ пред трансфер на кариерата
0

Душан Тадиќ пред трансфер на кариерата

March 26th, 2017 | by stefan
Share Српскиот фудбалер, Душан Тадиќ би можел ова лето да направи трансфер на кариерата. Фантастичниот крилен фудбалер на...
„Поразот од Барселона за мене беше болен!“
0

„Поразот од Барселона за мене беше болен!“

March 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот играч на Италија, Андреа Пирло за медиумите изјави дека верува дека Јувентус може оваа година да ја освои ЛШ....
„Како да се натпреваруваме со Јувентус кога вложија 150 милиони…“
0

„Како да се натпреваруваме со Јувентус кога вложија 150 милиони…“

March 25th, 2017 | by pance
Share Един Џеко зборуваше за шансите на Рома кога се работи за титулата шампион на Италија. Един Џеко во оваа сезина е одличен во...
Готово е, најголемиот аргентински талент доаѓа во италијанскиот гигант
0

Готово е, најголемиот аргентински талент доаѓа во италијанскиот гигант

March 24th, 2017 | by stefan
Share Младиот фудбалер за врска е еден од најголемите јужноамерички таленти. Родриго Бентанкур на лето доаѓа во Јувентус. Таа...