Вести

Вестбрук за историја – Харден го следи секој негов чекор!
0

Вестбрук за историја – Харден го следи секој негов чекор!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Расел Вестбрук и Џејмс Харден вчера стигнаа до нови трипл-дабл во НБА сезоната. Оклахома победи на гостувањето кај...
Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден
0

Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон на отворањето на програмата го победи Чикаго со 101:99. Нив до...
Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!
0

Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата ноќ, а можевме да уживаме во претставата на Џејмс Харден кој имаше трипл-дабл...
Ѕверот не знае да сопре: Натпревар од соништата за Џејмс Харден
0

Ѕверот не знае да сопре: Натпревар од соништата за Џејмс Харден

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркарите на Хјустон го победија Њуорк со 129:122, а натпревар на кариерата одигра Џејмс Харден. Тој постигна рекордни 53 поени,...
Расел Вестбрук повторно води во трката за МВП
0

Расел Вестбрук повторно води во трката за МВП

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркарот на Оклахома, Расел Вестбрук повторно води во редоследот за најкорисен играч во НБА. На прво место за кратко беше...
Дурант стигна до прв: Харден до 7-ми трипл-дабл во сезоната
0

Дурант стигна до прв: Харден до 7-ми трипл-дабл во сезоната

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Покрај Исаија Томас кој постигна 52 поени, во центар на внимание беа и Кевин Дурант и Џејмс Харден. Најдобриот играч на Голден...
Одлична игра на Вестбрук и Харден: Домашна победа за Бостон
0

Одлична игра на Вестбрук и Харден: Домашна победа за Бостон

December 28th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во ноќта од вторник кон среда беа одиграни 4 натпревари во НБА лигата. Џејмс Харден постигна 34 поени и 11 асистенции за Хјустон...
Шампионите немоќни без Леброн: Харден за победа на Хјустон
0

Шампионите немоќни без Леброн: Харден за победа на Хјустон

December 27th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во ноќта од понеделник кон вторник беа одиграни 11 натпревари во најсилната светска кошаркарска лига на светот. Милвоки беше...
Хјустон во неверување: Харден и останатите срушија НБА рекорд
0

Хјустон во неверување: Харден и останатите срушија НБА рекорд

December 17th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркарите на Хјустон стигнаа до победа на свој терен против Њу Орлеанс со 122:100, а патем стигнаа и до рекорд. Хјустон постави...
Погледнете како Харден го сопре Голден Стејт
0

Погледнете како Харден го сопре Голден Стејт

December 2nd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Беше потребен 4-ти трипл-дабл во сезоната за Џејмс Харден за да биде сопрена серијата на победи на Голден Стејт. Првиот...