Вести

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон
0

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Супер-ѕвездата на Хјустон Рокетс покажа дека тој е Рокет од глава до петици, откако вчера на Твитер беше предизвикан...
ВИДЕО: Харден и Пол уште еднаш покажаа зошто сите тимови се плашат од овој тандем
0

ВИДЕО: Харден и Пол уште еднаш покажаа зошто сите тимови се плашат од овој тандем

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Џејмс Харден и Крис Пол се двајца од најдобрите играчи во НБА лигата а летово тие станаа соиграчи во тимот на Хјустон...
Харден ги покажа мускулите (ФОТО)
0

Харден ги покажа мускулите (ФОТО)

August 14th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Додека тимот на Хјустон Рокетс се засилува на играчки кадар, Џејмс Харден се засилува на физички план. Тој на...
Никој во НБА не доби приближно нов договор како тој на Харден
0

Никој во НБА не доби приближно нов договор како тој на Харден

July 9th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Никој во НБА не доби приближно нов договор како тој на Харден Џејмс Харден вечерва потпиша нов договор со Хјустон Рокетс...
„Ова е фрустрирачко“
0

„Ова е фрустрирачко“

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Хјустон не успеа да избори „мајсторка“ против Сан Антонио. Хјустон беше поразен со 114:75 во 6-от натпревар од...
Харден во друштво на Меџик Џонсон!
0

Харден во друштво на Меџик Џонсон!

May 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ниту одличната игра на Харден не беше доволна за победа против Сан Антонио во 5-от натпревар во плеј-оф серијата на...
Одлично забивање на Џејмс Харден!(ВИДЕО)
0

Одлично забивање на Џејмс Харден!(ВИДЕО)

May 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првата ѕвезда на Хјустон имаше одличен натпревар против Сан Антонио. Тој постигна 28 поени, 12 асистенции и 5 скокови. Тој во...
„Мораме да бидеме повеќе агресивни“
0

„Мораме да бидеме повеќе агресивни“

May 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Џејмс Харден одигра одличен натпревар против Сан Антонио, но неговите 43 поени беа недоволни за втор триумф на Хјустон во...
Харден во друштво на Мајкл Џордан!
0

Харден во друштво на Мајкл Џордан!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар, иако Хјустон не успеа да победи. Тој успеа да постигне 44 поени, 6 скокови и...
Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)
0

Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Оклахома беше подобар од Хјустон во плеј-оф серијата со 115:113, а сите очи беа насочени кон Вестбрук и Харден. Долго...