Вести

Беше на радарот на Јувентус, заврши во Аталанта!
0

Беше на радарот на Јувентус, заврши во Аталанта!

January 13th, 2017 | by pance
Чуварот на мрежата во кого Старата дама го виде како наследник на легендарниот Џиџи Буфон, се сели во Бергамо. Голманот на...
Голеада во Торино – Бомба на Дибала и победа на Јувентус против Аталанта (ВИДЕО)
0

Голеада во Торино – Бомба на Дибала и победа на Јувентус против Аталанта (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Јувентус славеа со 3:2 на домашен терен во натпревар од 1/8 финалето од купот на Италија против Аталанта....
Феноменален гол на Дибала за водство на Јувентус
0

Феноменален гол на Дибала за водство на Јувентус

January 11th, 2017 | by pance
Фудбалерите на Јувентус моментално играат на домашен терен против Аталанта во рамките на осмина финалето на Купот на...
Подготовки за борба со богатите клубови: Евертон се приклучува во трка за засилување
0

Подготовки за борба со богатите клубови: Евертон се приклучува во трка за засилување

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Евертон со години наназад е блиску до врвот на англискиот фудбал. Меѓутоа секогаш им недостигаше малку за да...
Златното купување на Интер – Бисерот на Аталанта доаѓа во среда! Познати сите детали за трансферот
0

Златното купување на Интер – Бисерот на Аталанта доаѓа во среда! Познати сите детали за трансферот

January 10th, 2017 | by stefan
Клубовите се согласија. Повеќе нема дилема, Интер го обезбеди потписот на првото големо засилување оваа зима. Се работи за...
Заинтересираните гиганти треба да размислат: Аталанта бара 40 милиони евра за својот играч!
0

Заинтересираните гиганти треба да размислат: Аталанта бара 40 милиони евра за својот играч!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалер за кој се крена прашина во претходниот период, Франк Кеси. Има само 20 години, но сега е еден од главните играчи во...
Аталанта бара 40 милиони евра за играч од средниот ред?
0

Аталанта бара 40 милиони евра за играч од средниот ред?

January 3rd, 2017 | by Dare Smilanov
Има само 20 години а веќе е еден од главните играчи во екипата на Аталанта. Франк Кеси е фудбалер кој го зеде вниманието на...
Новогодишниот поклон на Интер доаѓа во вторник – И тоа за 27 милиони евра
0

Новогодишниот поклон на Интер доаѓа во вторник – И тоа за 27 милиони евра

January 2nd, 2017 | by stefan
Медицинските прегледи закажани за вторник. Најавено, а изгледа и експресно исполнето. Газета Дело Спорт најави дека првата...
Челси понуди 25 милиони евра за фудбалерот кој има одиграно само 16 првенствени натпревари во кариерата
0

Челси понуди 25 милиони евра за фудбалерот кој има одиграно само 16 првенствени натпревари во кариерата

December 27th, 2016 | by stefan
Френк Кеси ги полуди европските гиганти, а изгледа дека Челси е најблиску до негово доведување. Кеси е една од најубавите...
Јувентус договори одличен трансфер: Стигнува наследникот на Барзаљи
0

Јувентус договори одличен трансфер: Стигнува наследникот на Барзаљи

December 25th, 2016 | by pance
Јувентус ништо не препушта на случајот и изгледа дека пристапи кон доведување на засилувања сериозно од било кога. Имено,...