Шпанија

Валкани удари на Карвахал дури судијата не гледа (ВИДЕО)
0

Валкани удари на Карвахал дури судијата не гледа (ВИДЕО)

March 19th, 2017 | by stefan
Share На вчерашниот натпревар помеѓу Атлетик Билбао и Реал Мадрид не недостасуваa искри. Атлетик беше поразен од Реал со 1:2,...
Реал Мадрид ја освои тврдината Сан Мамеш – Касемиро донесе нова кралска победа (ВИДЕО)
0

Реал Мадрид ја освои тврдината Сан Мамеш – Касемиро донесе нова кралска победа (ВИДЕО)

March 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Атлетик Билбао на Сан Мамеш во натпревар од 28-мо коло во Ла Лига, 1:2. Атлетик започна...
Јуве го доведува „најбрзиот Шпанец“!?
0

Јуве го доведува „најбрзиот Шпанец“!?

March 9th, 2017 | by pance
Share Според информациите кои доаѓаат од Пиринејскиот полуостров, Бјанконерите во ова лето може да добијат големо засилување...
Јоветиќ промаши пенал, Ибора од одбиената топка погоди – Минимална победа на Севиља против Билбао (ВИДЕО)
0

Јоветиќ промаши пенал, Ибора од одбиената топка погоди – Минимална победа на Севиља против Билбао (ВИДЕО)

March 2nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на Рамон Санчез Пискуан го победија Атлетик Билбао минимално во натпревар од 25-то коло во Ла Лига,...
Три парчиња на Камп Ноу за Билбао – Барселона се приближи на бод до кралскиот клуб (ВИДЕО)
0

Три парчиња на Камп Ноу за Билбао – Барселона се приближи на бод до кралскиот клуб (ВИДЕО)

February 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу го победија Атлетик Билбао со 3:0 во натпревар од 21-то коло во Ла Лига. На почетокот на...
Меси собори нов рекорд, сега го надмина и легендарниот Холанѓанец!
0

Меси собори нов рекорд, сега го надмина и легендарниот Холанѓанец!

February 4th, 2017 | by pance
Share Аргентинскиот фудбалер од ден во ден соборува нови рекордид, сега во дресот на Барса го престигна и достигнувањето на...
Дортмунд веќе пронајде замена за Обамејанг?
0

Дортмунд веќе пронајде замена за Обамејанг?

February 1st, 2017 | by pance
Share Екипата на Борусија Дортмунд пополека се спрема на живот без Габонецот Пјер Емерик Обамејанг кој овој клуб треба да го...
Гризман го спаси Атлетико Мадрид од пораз против Билбао (ВИДЕО)
0

Гризман го спаси Атлетико Мадрид од пораз против Билбао (ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид ремизираа на Сан Мамеш во натпревар од 19-то коло во Ла Лига. Коке во...
Револуција на Пеп – Доаѓа пеколниот квартет за 250 милиони, а заминуваат најдобрите
0

Револуција на Пеп – Доаѓа пеколниот квартет за 250 милиони, а заминуваат најдобрите

January 17th, 2017 | by stefan
Share Пеп Гвардиола мора да спроведе револуција и да го разбуди Манчестер Сити и за тоа има план. Англиските медиуми соопштија...
Кој друг ако не тој – Лионел Меси од слободен удар го елиминира Билбао (ВИДЕО)
0

Кој друг ако не тој – Лионел Меси од слободен удар го елиминира Билбао (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу славеа со 3:1 во натпревар од осминафиналето од купот на кралот против Атлетик Билбао....