Вести

Жозе Мурињо доби 400 милиони фунти за трошење на нови засилувања: На првото засилување троши 200 милиони?
0

Жозе Мурињо доби 400 милиони фунти за трошење на нови засилувања: На првото засилување троши 200 милиони?

April 29th, 2017 | by pance
Share Жозе Мурињо доби 400 милиони фунти за трошење на нови засилувања: На првото засилување троши 200 милиони? Навивачите на...
ПСЖ и Барса атакуваат по ист играч, Парижаните имаат „кец во ракавот“
0

ПСЖ и Барса атакуваат по ист играч, Парижаните имаат „кец во ракавот“

April 29th, 2017 | by pance
Share Како што пренесуваат бројни европски медиуми, актуелниот шампион на Франција има голема предност во однос на актуелниот...
Барселона доби два поклони, Суарез два пати го казни Еспањол – Каталонците се вратија на врвот (ВИДЕО)
0

Барселона доби два поклони, Суарез два пати го казни Еспањол – Каталонците се вратија на врвот (ВИДЕО)

April 29th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона го победија Еспањол на Корнеља Ел Прат во натпревар од 35-то коло во Ла Лига, 0:3. Роберто пропушти...
Мончи создава пеколна Рома, стигнува засилување од Барса?
0

Мончи создава пеколна Рома, стигнува засилување од Барса?

April 29th, 2017 | by pance
Share Мончи не губи време, листата на желби е се поголема. После што е потврдено дека Френк Кеси ќе го засили Милан, денеска се...
Интер го донесува „џокерот“ на Барселона?
0

Интер го донесува „џокерот“ на Барселона?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Интер влегува во трка за турскиот фудбалер. Интер е заинтересиран за Арда Туран од Барселона, барем така тврдат медиумите....
Тренерот на Еспањол најави „тепачка“ во каталонското дерби!
0

Тренерот на Еспањол најави „тепачка“ во каталонското дерби!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Викендов играат Барселона и Еспањол, а треерот најави напната борба. Реал држи се во свои раце во Примера во овој момент,...
Плаќаат клаузула за Нејмар, a Барселона не се прашува ништо!
0

Плаќаат клаузула за Нејмар, a Барселона не се прашува ништо!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сега е се појасно дека Бразилец ќе замине од тимот. Дали Барселона ќе го изгуби Нејмар? Јасно, клубот ќе ја одбие секоја...
Еднаш легенда, засекогаш легенда – Роналдињо повторно го облече дресот на Барселона и воодушеви(ВИДЕО)
0

Еднаш легенда, засекогаш легенда – Роналдињо повторно го облече дресот на Барселона и воодушеви(ВИДЕО)

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Роналдињо можеби има 37 години, но поранешната ѕвезда на Барселона и понатаму покажува магии со топката. Кралот на...
„Сакав да го одбијам Ракитиќ“
0

„Сакав да го одбијам Ракитиќ“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хавиер Маскерано конечно постигна гол за Барселона. Иако веќе 7 години настапува за овој тим, Маскерано во средата конечно...
Клајверт во ПСЖ доведува играч на Барселона!
0

Клајверт во ПСЖ доведува играч на Барселона!

April 28th, 2017 | by pance
Share Барселона го нанесе на ПСЖ во оваа година, можеби и најтежок пораз во нивната историја. После победата од 4:0 во Париз, во...