Ракомет

Македонија славеше против Бразил, во осминафиналето против Алжир
0

Македонија славеше против Бразил, во осминафиналето против Алжир

July 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Македонија запиша победа од 28:23 против соодветната селекција на Бразил и со тоа си го чекира...
Списокот на Бразил за Аргентина – Ги нема Нејмар, Марсело, Алвеш, Миранда, Фирмињо!
0

Списокот на Бразил за Аргентина – Ги нема Нејмар, Марсело, Алвеш, Миранда, Фирмињо!

May 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луиз се враќа во репрезентацијата по една година и Рафиња после 3 години. Бразил без неколку играчи ќе игра против...
Нова несреќа во Бразил! Судбината на Чапекоенсе му се случи и на тимот на Васко де Гама!
0

Нова несреќа во Бразил! Судбината на Чапекоенсе му се случи и на тимот на Васко де Гама!

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младинскиот тим на Васко Де Гама се враќаше од натпреварот против Фрибругенсе кога им се случи сообраќајна несреќа....
„По инцидентот во Бразил само плачев, но од среќа“
0

„По инцидентот во Бразил само плачев, но од среќа“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез за инцидентот кој го одбележа СП кое се одигра пред 3 години во Бразил. На натпреварот помеѓу Италија и...
Враќање од дното – Чапекоенсе е шампион на Бразил!
0

Враќање од дното – Чапекоенсе е шампион на Бразил!

May 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Чапекоенсе се шампиони во регуларното првенство во Санта Катерина, 6 месеци по големата трагедија во која...
Нејмар поради прослава на гол се соочува со казна од ФИФА?
0

Нејмар поради прослава на гол се соочува со казна од ФИФА?

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Играчот на Барселона на натпреварот против Парагвај одлучи да го прослави својот гол, кој подоцна беше поништен, така што...
Ремек-дело на Санчез и победа на Чиле, Бразил лесно со Парагвај, пораз на Уругвај
0

Ремек-дело на Санчез и победа на Чиле, Бразил лесно со Парагвај, пораз на Уругвај

March 29th, 2017 | by stefan
Share Од 14-то коло во квалификациите за СП 2018-та година се одиграа уште три натпревари. Репрезентацијата на Чиле ја победи...
„Наредната Златна топка оди во рацете на Нејмар!“
0

„Наредната Златна топка оди во рацете на Нејмар!“

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стоперот на Бразил, Миранда по победата против Уругвај од 4:1 во квалификациите за СП беше воодушевен од играта на Нејмар....
Хет-трик на Паулињо – Бразил го декласираше Уругвај!
0

Хет-трик на Паулињо – Бразил го декласираше Уругвај!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бразил минатата ноќ на гостински терен го победи Уругвај со 4:1 во рамки на 13-то коло за квалификациите за СП. Уругвај го...
Спектакл – Закажан е натпревар помеѓу Германија и Бразил!
0

Спектакл – Закажан е натпревар помеѓу Германија и Бразил!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ќе биде одигран наредната пролет во Берлин. Актуелниот шампион ќе го пречека Бразил на 27 март 2018-та година на Олимпискиот...