Англија

Заинтерсираните страни може да почнат со понуди – Интер ја одреди цената за својот фудбалер!
0

Заинтерсираните страни може да почнат со понуди – Интер ја одреди цената за својот фудбалер!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Иван Перишиќ најверојатно ќе го напушти Интер наредното лето. Тој и оваа сезона игра добро во тимот, а за неговите услуги се...
Што ли да мисли Коста после ова – Конте побара ручек со него, па потоа не се појави!
0

Што ли да мисли Коста после ова – Конте побара ручек со него, па потоа не се појави!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Што се случи навистина и што ќе се случува после ова? Според медиумите, сите страни се сложиле до лето да не се крева прашина, а...
„Челси ме повика, а јас лесно донесов одлука“
0

„Челси ме повика, а јас лесно донесов одлука“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Дефанзивецот на Рома, Антонио Рудигер призна дека добил понуда од Челси и дека лесно одлучил што ќе направи. Тој долго време...
Челси одби понуда за голманот но е подготвен да преговара?
0

Челси одби понуда за голманот но е подготвен да преговара?

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Веќе некое време кружат гласини дека Реал Мадрид е заинтересиран за Куртоа. Тешко дека Конте ќе се откаже од првиот избор за...
Конте во Челси ја доведува некогашната ѕвезда на Ливерпул?
0

Конте во Челси ја доведува некогашната ѕвезда на Ливерпул?

January 19th, 2017 | by pance
Италијанскиот стручнак на клупата на Челси Антонио Конте има многу интересни планови кога се во прашање напаѓачките...
Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал
0

Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според податоците на медиумите, Јунајтед во минатата сезона оствари најмногу приходи од сите клубови во светот. Медиумите...
„БОМБА“ во Манчестер  – Конте го донесува отпишаниот играч на Мурињо?!
0

„БОМБА“ во Манчестер – Конте го донесува отпишаниот играч на Мурињо?!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ова би бил сензационален трансфер оваа зима. Тренерот на Челси, Антонио Конте во свои редови сака да донесе играч кој нема...
Диего Коста не можеше да дознае подобри вести
0

Диего Коста не можеше да дознае подобри вести

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шпанскиот фудбалер Диего Коста вчера се врати на тренинзите со тимот на Челси по караницата со Конте. Кoста минатата недела...
Рома и Леверкузен испратија понуди, се чекаат Челси и Ливерпул!
0

Рома и Леверкузен испратија понуди, се чекаат Челси и Ливерпул!

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Леон Бејли е играч на Генк и тој најверојатно овој месец ќе го напушти Генк и ќе премине во многу поголем клуб. Понуди веќе...
Раниери предвидува кој ќе ја освои Премиер Лигата!
0

Раниери предвидува кој ќе ја освои Премиер Лигата!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
После натпреварот со Челси, Клаудио Раниери некогашниот тренер на таа екипа а воедно и тренерот кој направи чудо со Лестер...