Вести

Англиски гигант заинтересиран за Бабунски!
0

Англиски гигант заинтересиран за Бабунски!

March 23rd, 2017 | by pance
Share Македонскиот фудбалер Давид Бабунски претерано не се наигра во дресот на Црвена Звезда во минатата година. Младиот играч...
Бабунски асистираше – Јокохама и Албирекс одиграа реми!
0

Бабунски асистираше – Јокохама и Албирекс одиграа реми!

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рано утринава беше одигран натпреварот во јапонската лига помеѓу Јокохама и Албирекс. Нашиот репрезентативец Давид...
Бабунски не запира – Со фантастичен погодок го сруши Сапоро
0

Бабунски не запира – Со фантастичен погодок го сруши Сапоро

March 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Јокохама Маринос на домашен терен го победија Сапоро во натпревар од 2-ро коло во јапонската прва лига, 3:0....
Бабунски дебитираше со фантастичен погодок – Јокохама стартуваше со победа
0

Бабунски дебитираше со фантастичен погодок – Јокохама стартуваше со победа

February 25th, 2017 | by stefan
Share Во првото коло од јапонската лига, Јокохама Маринос на домашен терен ја победи Урава со 3:2. Се чекаше до 13-та минута за...
Грујиќ до Бабунски: Ми беше задоволство да тренирам со тебе, можев многу да научам од тебе
0

Грујиќ до Бабунски: Ми беше задоволство да тренирам со тебе, можев многу да научам од тебе

January 12th, 2017 | by pance
Share Македонецот Давид Бабунски пред десет месеци стигна во Црвена звезда да го замени Марко Грујиќ, кој тогаш се спремаше да...
Конечно дојде и тој ден: Бабунски замина од Црвена Звезда
0

Конечно дојде и тој ден: Бабунски замина од Црвена Звезда

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Давид Бабунски ја напушти Црвена Звезда. Поранешниот член на школата на Барселона не доби шанса на „Маракана“ и по 10...
Давид Бабунски донесе одлука
0

Давид Бабунски донесе одлука

January 4th, 2017 | by stefan
Share „Ги побарав документите, 99% повеќе не сум фудбалер на Црвена Звезда“, изјави Давид Бабунски. Уште детали го делат Давид...
Пристигна нова понуда за Бабунски
0

Пристигна нова понуда за Бабунски

December 24th, 2016 | by stefan
Share После Јанг Бојс уште еден клуб покажа интерес за македонскиот фудбалер. Како што работите стојат, Давид Бабунски ќе биде...
Давид Бабунски во Динамо Загреб?!
0

Давид Бабунски во Динамо Загреб?!

August 30th, 2016 | by pance
Share Давид Бабунски би можел да ја промени средината, од Црвена Звезда во Динамо Загреб. Нашиот играч за врска е желба на Мамиќ,...