Мотоспорт

„Се чувствувам како да победив“
0

„Се чувствувам како да победив“

May 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Лоренцо изјави дека за него големо изненадување е тоа што во 4-та трка стигнал до подиумот. Тој стигна до...
„Дукати е се поблиску, се подобар!“
0

„Дукати е се поблиску, се подобар!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Лоренцо не беше задоволен со 9-то место, туку и со својот мотор на трката во Америка. Можеби тоа звучи...
Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!
0

Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Аспар и Дукати се блиску до договор за продолжување на соработката до 2018-та година, па и понатаму. Ова го...
„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“
0

„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Сузуки, Јаноне изјави дека Лоренцо не би требало премногу да размислува како би го извлекол максимумот од...
„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“
0

„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 7 години Валентино Роси и Хорхе Лоренцо беа партнери во гаражата на Јамаха и ниту во еден момент нивниот однос не бил...
„Ле Ман е пореален од Формула 1“
0

„Ле Ман е пореален од Формула 1“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо изјави дека неговото појавување на трката „24 часа Ле Ман“ би било многу пореално да го...
„Нема да се прилагодувам на Дукати!“
0

„Нема да се прилагодувам на Дукати!“

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Откако пред крајот на претходната сезона потпиша договор со Дукати и се прости со Јамаха, Лоренцо сега вели дека нема да...
„Дукати е како Ферари“
0

„Дукати е како Ферари“

December 21st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Ако тоа е возможно, се покажува на тоа дека наредната сезона ќе гледаме уште поинтересен Мото ГП. Тоа што најмногу ги...
„Ме радува предизвикот со Лоренцо“
0

„Ме радува предизвикот со Лоренцо“

December 18th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Андреа Довициозо изјави дека се радува на тоа што ќе вози со Лоренцо. „Многу сум среќен поради...
Петручи и Рединг остануваат во Дукати
0

Петручи и Рединг остануваат во Дукати

July 6th, 2016 | by stefan
Share Прамак Дукати и следната сезона ќе го има истиот тим бидејќи за нив ќе возат Скот Рединг и Данило Петручи. Но, она што исто...