Вести

Манчестер Јунајтед се враќа на врвот – За 200 милиони доведуваат две големи засилувања
0

Манчестер Јунајтед се враќа на врвот – За 200 милиони доведуваат две големи засилувања

April 15th, 2017 | by stefan
Share Во Манчестер се фрустрирани од квалитетот на нападот. Големи вести стигнаа од Англија. Сан пишува дека Манчестер Јунајтед...
Куман ги потврди најлошите можни новости за Евертон!
0

Куман ги потврди најлошите можни новости за Евертон!

April 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Евертон најверојатно ова лето ќе остане без Ромелу Лукаку. Лукаку достигна се што можеше во Евертон, па сега сака во некој...
6 играчи се номинирани, само 1 ќе биде најдобар – ПЛ бира најдобар фудбалер за оваа сезона!
0

6 играчи се номинирани, само 1 ќе биде најдобар – ПЛ бира најдобар фудбалер за оваа сезона!

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6 фудбалери се номинирани за најдобар фудбалер во ПЛ оваа сезона. Двајца од нив доаѓаат од Челси, моментално 1-во...
Лудило на Гудисон – Евертон го победи актуелниот англиски шампион
0

Лудило на Гудисон – Евертон го победи актуелниот англиски шампион

April 9th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Евертон на Гудисон го победија Лестер во натпревар од 32-ро коло во Премиер Лигата, 4:2. После една минута...
„Ван Гал ме направи робот!“
0

„Ван Гал ме направи робот!“

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот играч на Јунајтед, Шнајдерлин изјави дека никогаш не бил задоволен од третманот на поранешниот тренер Ван...
„Подобро ти е да молчиш!“
0

„Подобро ти е да молчиш!“

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ромелу Лукаку не беше задоволен со потегот на својот соиграч Вилијамс кој направи пенал во последни моменти против...
Лукаку заминува, а позната е неговата дестинација!
0

Лукаку заминува, а позната е неговата дестинација!

April 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ромелу Лукаку наводно е на праг да потпише договор со Челси, според некои медиуми. Сигурно знаете што значи во Англија...
„Требаше да славиме, видео технологијата ќе ни помогнеше“
0

„Требаше да славиме, видео технологијата ќе ни помогнеше“

April 5th, 2017 | by pance
Share Тренерот на Манчестер Жозе Мурињо сака видео технологија и во Премиер лигата, после што во дуелот со Евертон на...
Карамелите изедени на Енфилд – Ливерпул го доби дербито против Евертон (ВИДЕО)
0

Карамелите изедени на Енфилд – Ливерпул го доби дербито против Евертон (ВИДЕО)

April 1st, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Ливерпул на Енфилд го победија Евертон во натпревар од 30-то коло во Премиер Лигата, 3:1. После осум минути...
Заслужено – Лукаку е играч на месецот во ПЛ!
0

Заслужено – Лукаку е играч на месецот во ПЛ!

March 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ромелу Лукаку е прогласен за најдобар играч за месец март во ПЛ. Тој беше одличен во дресот на Евертон и постигна 4 голови,...