Вести

За Несторовски излезе интерес и од Премиер Лигата!
0

За Несторовски излезе интерес и од Премиер Лигата!

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Евертон фрли око на нашиот напаѓач Илија Несторовски. Нестроровски има 26 години и потекнува од Прилеп, ова лето од Интер...
Сакаше да го напушти фудбалот, а сега заминува во ПЛ за 20 милиони?
0

Сакаше да го напушти фудбалот, а сега заминува во ПЛ за 20 милиони?

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бајката на Несторовски продолжува. Илија Несторовски кога бил млад сакал да го остави фудбалот, а на крајот успеа да...
Лукаку не сака назад во Челси!
0

Лукаку не сака назад во Челси!

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Конте нема да може да ја избрише флеката оставена од Мурињо во Челси. Ромелу Лукаку одлучи да игра за Евертон иако пред...
Лукаку одбра 5 најдобри фудбалери со кои играл!
0

Лукаку одбра 5 најдобри фудбалери со кои играл!

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите напаѓачи и прв стрелец во ПЛ, Ромелу Лукаку одбра 5 најдобри фудбалери со кои имал шанса да игра. Лукаку...
Јунајтед не успеа да постигне погодок против фенерџијата Хал – Само бод за ѓаволите
0

Јунајтед не успеа да постигне погодок против фенерџијата Хал – Само бод за ѓаволите

February 1st, 2017 | by stefan
Share Се одиграа уште два натпревари од 23-то коло во ПЛ. Во првото полувреме Јакуповиќ беше фантастичен на голот на Хал. Јунајтед...
Евертон се раздели од два фудбалери!
0

Евертон се раздели од два фудбалери!

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Евертон испрати на позајмица неколку од своите младинци. Еден од нив беше Калум Дајсон кој се приклучи на Гримсби до...
Последен обид на Мурињо – Стигнува „карамела“ за десерт?
0

Последен обид на Мурињо – Стигнува „карамела“ за десерт?

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Од Јунајтед ќе се обидат уште еднаш. Денес Јунајтед ќе проба да го скрши отпорот на Евертон со последната понуда за Шејмус...
Куман ја засилува одбраната!
0

Куман ја засилува одбраната!

January 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Најновата мета на Роналд Куман е Мајкл Кин, дефанзивецот на Барнли кој е исто така и еден од најдобрите дефанзивци во ПЛ...
Започнува битката за опстанок – Мојс купи тандем од Евертон!
0

Започнува битката за опстанок – Мојс купи тандем од Евертон!

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дејвид Мојс мора на сите можни начини да смисли да остане во лигата. Сандерленд до крајот на преодниот рок ќе ги донесе...
Евертон сака уште еден играч на Мурињо!
0

Евертон сака уште еден играч на Мурињо!

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По Шнајдерлин, Куман сака повторно да се засили од Јунајтед. Ешли Јанг сака да го напушти Јунајтед и да се пресели во...