Англија

Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек…
0

Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек…

July 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек, кој освоил еден куп медали. Скаутот кој го препознал талентот...
Евертон не запира, Бентеке пред потпис со „Карамелите“
0

Евертон не запира, Бентеке пред потпис со „Карамелите“

July 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Евертон е подготвен да продолжи да троши голема сума на пари ова лето, а следна трансфер цел е играчот на Кристал Палас,...
Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку
0

Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку

July 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Манчестер Јунајтед го потврдија трансферот на Ромелу Лукаку кој на „Олд Трафорд“ ќе остане во следните...
Официјално: Руни нов фудбалер на Евертон
0

Официјално: Руни нов фудбалер на Евертон

July 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тоа што се шпекулираше последниве недели сега ја доби својата официјална потврда. Вејн Руни е нов фудбалер на Евертон...
Лукаку со прво интервју по трансферот во Манчестер Јунајтед
0

Лукаку со прво интервју по трансферот во Манчестер Јунајтед

July 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ромелу Лукаку за познатиот медиум „ЕСПН“ го имаше првото интервју по трансферот во редовите на Манчестер Јунајтед....
Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку
0

Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку

July 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите  на Манчестер Јунајтед го потврдија трансферот на Ромелу Лукаку. Утрово на официјалниот „Твитер“ профил на...
Евертон се засилува и со Греј
0

Евертон се засилува и со Греј

July 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Може да се каже дека Евертон е еден од најактивните клубови во Премиер лигата на годинешниот трансфер пазар....
Домот е место каде што сите се враќаат ?
0

Домот е место каде што сите се враќаат ?

July 5th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     „Once a Blue, Always a Blue“- стоеше испишана порака на дресот на Вејн Руни во 2002 година, кaде што како млад и надежен фудаблер...
Официјално: Мајкл Кин нов играч на Евертон
0

Официјално: Мајкл Кин нов играч на Евертон

July 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Евертон го комплетираше трансферот на Мајкл Кин од редовите на Барнли. Трансферот на младиот дефанзивец ќе изнесува 30...
Официјално: Сандро нов фудбалер на Евертон
0

Официјално: Сандро нов фудбалер на Евертон

July 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Сандро Рамирез е нов фудбалер на Евертон откако денес го комплетира очекуваниот трансфер од редовите на Малага....