Англија

Евертон ја одбија понудата од Челзи за Рос Баркли
0

Евертон ја одбија понудата од Челзи за Рос Баркли

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Актуелниот англиски шампион Челзи активно е на пазарот за да донесе уште еден играч од средината на теренот откако...
Англичаните лошо го протолкуваа потегот на Руни: Тој не го одби дресот на Радошевиќ…
0

Англичаните лошо го протолкуваа потегот на Руни: Тој не го одби дресот на Радошевиќ…

August 25th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Вејн Руни и неговиот Евертон, се изборија за пласман во рупната фаза од Лигата на Европа, синоќа во дуелот со...
Видео: головите на вечерта дефинитивно беа постигнати во Сплит !
0

Видео: головите на вечерта дефинитивно беа постигнати во Сплит !

August 24th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Хајдук Сплит, не успеа да го изненади фаворитот Евертон и да се пласира во групната фаза од Европа Лигата, но ако е...
Видео: Во брилијантен натпревар Сити и Евертон ги поделија бодовите
0

Видео: Во брилијантен натпревар Сити и Евертон ги поделија бодовите

August 21st, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Манечстер Сити, вечерва го одигра својот прв натпревар во новата Премиерлигашка сезона на „Етихад“...
Куман заинтересиран да го донесе Коста во Евертон
0

Куман заинтересиран да го донесе Коста во Евертон

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Диего Коста е решен да ја менува средината бидејќи повеќе не сака да игра за Челзи, или поточно за тренерот на Челзи,...
Конечно се договорија, Сигурдсон утре потпишува за Евертон
0

Конечно се договорија, Сигурдсон утре потпишува за Евертон

August 15th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По повеќе од два месеци преговори, Евертон и Свонси конечно се договорија за трансфер на Гилфи Сигурдсон на „Гудисон...
Бери на медицински прегледи во ВБА
0

Бери на медицински прегледи во ВБА

August 15th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Герет Бери се сели од Евертон во редовите на Вест Бромвич Албион. Искусниот фудбалер треба да претставува замена за Дарен...
Свонси се засилува со тројца играчи пред крајот на преодниот рок
0

Свонси се засилува со тројца играчи пред крајот на преодниот рок

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од таборот на Свонси се надеваат дека ќе ги обезбедат потписите на нивниот поранешен играч, Вилфред Бони, фудбалерот на...
Гилфи Сигурдсон ќе го пропушти првиот меч од новата сезона
0

Гилфи Сигурдсон ќе го пропушти првиот меч од новата сезона

August 10th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Свонси ќе ја започне сезоната без својот најдобар играч, Гилфи Сигурдсон. Ова го потврди тренерот на тимот,...
Куман потврди дека Баркли ќе замине од клубот
0

Куман потврди дека Баркли ќе замине од клубот

July 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тренерот на Евертон, Роналд Куман истакна дека со стопроцентна сигурност очекува Рос Баркли да замине од Евертон ова...