Вести

Руни стрелец во ремито помеѓу Евертон и Генк
0

Руни стрелец во ремито помеѓу Евертон и Генк

July 22nd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Фудбалерите одиграа без победник 1:1 во припремите за почеток на новата сезона. Ова е веќе трет натпревар за Евертон и прво...
Ленон се врати на терените,по психичките проблеми
0

Ленон се врати на терените,по психичките проблеми

July 18th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Пред неколку месеци играчот на Евертон,Арон Ленон се наоѓаше во лоша ментална состојба. Тој боледува од ментални психички...
Руни : Да се игра за Јунајтед е голем тест за играч
0

Руни : Да се игра за Јунајтед е голем тест за играч

July 16th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Вејн Руни после 13 години одлучи да го напушти Јунајтед и да се врати во Евертон. Искусниот англиски напаѓач изминатата...
Руни дебитираше за Евертон.
0

Руни дебитираше за Евертон.

July 13th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Руни денес по втор пат дебитираше во дресот на Евертон. Руни неодамна потпиша за Евертон,тој дојде од Јунајтед во својот...
Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек…
0

Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек…

July 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Го напушти Евертон како момче, се врати како возрасен човек, кој освоил еден куп медали. Скаутот кој го препознал талентот...
Евертон не запира, Бентеке пред потпис со „Карамелите“
0

Евертон не запира, Бентеке пред потпис со „Карамелите“

July 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Евертон е подготвен да продолжи да троши голема сума на пари ова лето, а следна трансфер цел е играчот на Кристал Палас,...
Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку
0

Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку

July 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Манчестер Јунајтед го потврдија трансферот на Ромелу Лукаку кој на „Олд Трафорд“ ќе остане во следните...
Официјално: Руни нов фудбалер на Евертон
0

Официјално: Руни нов фудбалер на Евертон

July 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тоа што се шпекулираше последниве недели сега ја доби својата официјална потврда. Вејн Руни е нов фудбалер на Евертон...
Лукаку со прво интервју по трансферот во Манчестер Јунајтед
0

Лукаку со прво интервју по трансферот во Манчестер Јунајтед

July 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ромелу Лукаку за познатиот медиум „ЕСПН“ го имаше првото интервју по трансферот во редовите на Манчестер Јунајтед....
Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку
0

Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Лукаку

July 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите  на Манчестер Јунајтед го потврдија трансферот на Ромелу Лукаку. Утрово на официјалниот „Твитер“ профил на...