Вести

Евра во свој стил: Ќе се вратам уште посилен (видео)
0

Евра во свој стил: Ќе се вратам уште посилен (видео)

November 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Патрис Евра направи голема грешка при нападот на навивачот на Марсеј, но не се откажува од фудбалот. Французинот е...
Официјално: Евра заработи отказ од Марсеј
0

Официјално: Евра заработи отказ од Марсеј

November 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од Марсеј денес со официјално соопштение се обратија до јавноста по повод настаните со нападот на Патрис Евра врз еден...
Навивачите на Марсеј со порака за Евра (ФОТО)
0

Навивачите на Марсеј со порака за Евра (ФОТО)

November 6th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Навивачите на Марсеј со порака од трибините се обратија до нивниот играч, Патрис Евра кој пред неколку дена имаше...
УЕФА покренува постапка против Евра
0

УЕФА покренува постапка против Евра

November 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Европската куќа на фудбалот (УЕФА) најави дека ќе покрене постапка против Патрис Евра кој нападна навивач на Марсеј....
Шок во Португалија: Евра нокаутираше навивач (Видео)
0

Шок во Португалија: Евра нокаутираше навивач (Видео)

November 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Неверојатен инцидент се случи во Португалија пред денешниот натпревар помеѓу екипите на Гимараеш и Марсеј. Прославениот...
Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм
0

Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерот на Марсеј, Патрис Евра го воодушеви светот со нова објава на социјалната мрежа Инстаграм. Поранешниот играч на...
Евра објасни зашто уште ја нема завршено својата кариерата
0

Евра објасни зашто уште ја нема завршено својата кариерата

June 6th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Францускиот фудбалер Евра сеуште не размислува за пензија и завршување на својата кариера кој неодамна го прослави...
Игуаин пристигна, погледнете како прослави Евра! (ВИДЕО)
0

Игуаин пристигна, погледнете како прослави Евра! (ВИДЕО)

July 27th, 2016 | by stefand
Share Гонзало Игуаин утрово пристигна во Торино на медицински прегледи, а еве како неговиот нов соиграч Патрис Евра го поздрави...