Вести

Перуански репрезентативец откри што им зборувал Фалкао
0

Перуански репрезентативец откри што им зборувал Фалкао

October 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Не се спушта прашината по натпреварот помеѓу Перу и Колумбија кој заврши без победник (1:1) и по кој и двете репрезентација...
Се враќа стариот добар Фалкао (ВИДЕО)
0

Се враќа стариот добар Фалкао (ВИДЕО)

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Радамел Фалкао постигна хет-трик на првенствениот натпревар што Монако денес го одигра против Дижон. Колумбискиот...
Фалкао на крајот на кариерата доживеа срам од „играчи од улица“!
0

Фалкао на крајот на кариерата доживеа срам од „играчи од улица“!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фалкао е еден од најголемите футсал играчите на сите времиња, а иако пред неколку недели објави дека ја завршува...
(Видео) Фалкао се маскираше во бездомник и играше со децата: Потоа следуваше магија
0

(Видео) Фалкао се маскираше во бездомник и играше со децата: Потоа следуваше магија

December 28th, 2016 | by Vlatko
Share По многумина, најдобриот футсал играч во светот, 39-годишниот Бразилец, Фалкао подготви големо иненадување на...
Знаете ли колку чини секој допир на Фалкао со топката?
0

Знаете ли колку чини секој допир на Фалкао со топката?

July 1st, 2016 | by stefand
Share Колумбиецот Радамел Фалкао зад себе веројатно ја има најлошата сезона во кариерата. Фалкао одигра 10 натпревари во...
Челси избрка тројца фудбалери
0

Челси избрка тројца фудбалери

July 1st, 2016 | by stefan
Share Раководството на Челси почна со чистење за следната сезона, а од клубот си заминаа Александре Пато и Радамел Фалкао....