Македонија

„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!
0

„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!

February 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонија на најновата ФИФА ранг листа е плсаирана на 165-то место. Позиција која што не е за верување и која дефинитивно...
Официјално – ФИФА со жестока казна за играч на Леверкузен!
0

Официјално – ФИФА со жестока казна за играч на Леверкузен!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хакан Чаланоглу денес се соочи со жестока казна од ФИФА, која го суспендираше до крајот на сезоната. Судот за спорт ја...
Револуција во Шпанија – Примера воведува „видео судии“ од 2018 година
0

Револуција во Шпанија – Примера воведува „видео судии“ од 2018 година

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По неверојатната судиска одлука на натпреварот помеѓу Бетис и Барселона(1:1), кога судиите не признаа чист гол на...
Шокантна вест ја тресе Србија: ФИФА ја одзема титулата шампион на светот на Звезда?
0

Шокантна вест ја тресе Србија: ФИФА ја одзема титулата шампион на светот на Звезда?

January 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Вистински шок изби во нашиот северен сосед утрово откако е објавено дека Црвена Звезда ќе остане без титулата шампион на...
И ТОА СЕ СЛУЧИ: Одигран е првиот фудбалски меч без офсајд (Видео)
0

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Одигран е првиот фудбалски меч без офсајд (Видео)

January 25th, 2017 | by pance
Share После што се повлече од тренерската работа, легендарниот фудбалер на Милан и репрезентацијата на Холандија Марко ван...
Аднан Јанузај ќе ја менува репрезентацијата?!
0

Аднан Јанузај ќе ја менува репрезентацијата?!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Белгискиот фудбалер Аднан Јанузај поднесе барање за да ја смени репрезентацијата. Овој фудбалер на Јунајтед, кој игра на...
Колина именуван за претседател на судиската комисија на ФИФА
0

Колина именуван за претседател на судиската комисија на ФИФА

January 21st, 2017 | by pance
Share Некогашниот судија Пјерлуиџи Колина е именуван денеска за претседател на судиската комисија на Светската фудбалска...
Десет нови правила кои ќе го сменат фудбалот: Нема повеќе пенали, офсајди и жолти картони!
0

Десет нови правила кои ќе го сменат фудбалот: Нема повеќе пенали, офсајди и жолти картони!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Техничкиот директор на Светската фудбалска федерација, Марко ван Бастен изјави дека би требало да се ограничи бројот на...
Разочарување за македонската публика: На новата ФИФА ранг листа Македонија е на 162-то место!
0

Разочарување за македонската публика: На новата ФИФА ранг листа Македонија е на 162-то место!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонија на ранг листата на ФИФА е пласирана на 162-то место. На тоа место ќе ја започне годината и се надеваме дека ќе...
Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!
0

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез е избран во најдобриот ФИФА состав за 2016 година. Играчите на Барселона не беа на...