Вести

ФИФА ќе му ги исплатува платите на повредениот Колман
0

ФИФА ќе му ги исплатува платите на повредениот Колман

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ФИФА ќе ги исплатува платите на Колман, играчот на Евертон и Ирска, кој во средбата против Велс доби тешка повреда. Ирскиот...
ФИФА ја тргна плочата со името на Сеп Блатер!
0

ФИФА ја тргна плочата со името на Сеп Блатер!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ФИФА ја тргна металната плоча со името на поранешниот претседател Сеп Блатер од седиштето во Цирих. Металната плоша со...
„Никогаш нема да одам на ФИФА гала вечерта!“
0

„Никогаш нема да одам на ФИФА гала вечерта!“

March 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез уште не може да го прежали случувањето на СП 2014-та, кога поради инцидентот со Киелини беше суспендиран од...
„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!
0

„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!

February 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонија на најновата ФИФА ранг листа е плсаирана на 165-то место. Позиција која што не е за верување и која дефинитивно...
Официјално – ФИФА со жестока казна за играч на Леверкузен!
0

Официјално – ФИФА со жестока казна за играч на Леверкузен!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хакан Чаланоглу денес се соочи со жестока казна од ФИФА, која го суспендираше до крајот на сезоната. Судот за спорт ја...
Револуција во Шпанија – Примера воведува „видео судии“ од 2018 година
0

Револуција во Шпанија – Примера воведува „видео судии“ од 2018 година

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По неверојатната судиска одлука на натпреварот помеѓу Бетис и Барселона(1:1), кога судиите не признаа чист гол на...
Шокантна вест ја тресе Србија: ФИФА ја одзема титулата шампион на светот на Звезда?
0

Шокантна вест ја тресе Србија: ФИФА ја одзема титулата шампион на светот на Звезда?

January 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Вистински шок изби во нашиот северен сосед утрово откако е објавено дека Црвена Звезда ќе остане без титулата шампион на...
И ТОА СЕ СЛУЧИ: Одигран е првиот фудбалски меч без офсајд (Видео)
0

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Одигран е првиот фудбалски меч без офсајд (Видео)

January 25th, 2017 | by pance
Share После што се повлече од тренерската работа, легендарниот фудбалер на Милан и репрезентацијата на Холандија Марко ван...
Аднан Јанузај ќе ја менува репрезентацијата?!
0

Аднан Јанузај ќе ја менува репрезентацијата?!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Белгискиот фудбалер Аднан Јанузај поднесе барање за да ја смени репрезентацијата. Овој фудбалер на Јунајтед, кој игра на...
Колина именуван за претседател на судиската комисија на ФИФА
0

Колина именуван за претседател на судиската комисија на ФИФА

January 21st, 2017 | by pance
Share Некогашниот судија Пјерлуиџи Колина е именуван денеска за претседател на судиската комисија на Светската фудбалска...