Вести

“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”
0

“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Филаделфија Сиксерс не се повеќе заинтересирани за реновирање на тимот, туку се решени да почнат да покажуваат...
“Сакам да бидам најдобар играч во лигата!” – Бен Симонс
0

“Сакам да бидам најдобар играч во лигата!” – Бен Симонс

August 28th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   На драфтот во 2016 година Филаделфија го имаа првиот пик на драфтот и со него го драфтуваа Бен Симонс, кој во припремите...
Сиксерси “собраа” шампионско искуство со нивниот нов центар
0

Сиксерси “собраа” шампионско искуство со нивниот нов центар

August 27th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Филаделфија Сиксерс конечно по долги години, се очекува да биде конкурентен и да се бори за место во плејофот....
Бен Симонс доби дозвола од докторите да се врати на терените
0

Бен Симонс доби дозвола од докторите да се врати на терените

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Првиот пик на драфтот од 2016 година, Бен Симонс, ја помина целата претходна сезона повреден откако на тренинг за...
Поранешен бр. 1 пик ја обвини Филаделфија за неуспехот во кариерата
0

Поранешен бр. 1 пик ја обвини Филаделфија за неуспехот во кариерата

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Понекогаш работите не се секогаш онакви какви што се очекуваат. А еден од најголемите примери за оваа теза е Квеми...
Нова операција за несреќниот Ембид!
0

Нова операција за несреќниот Ембид!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Камерунскиот кошаркар, Ембид ќе има уште една операција. Откако две сезони пропушти поради тешка повреда на стапалото,...
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде...
Кошаркарите на Филаделфија посрамотија порно звезда на социјалните мрежи
0

Кошаркарите на Филаделфија посрамотија порно звезда на социјалните мрежи

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Миа Калифа, поранешна порно звезда се најде во центарот на вниманието во САД. Покрај нејзините порно филмови таа е позната...
Битка на дното на табелата – Филаделфија подобра од Бруклин
0

Битка на дното на табелата – Филаделфија подобра од Бруклин

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Филаделфија успеаа да го победат Бруклин. Во средбата на двата најлоши тимови во лигата, Филаделфија беше...
НБА топ 10 за 3-ти јануари
0

НБА топ 10 за 3-ти јануари

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Потег на вечерта во НБА лигата за 3-ти јануари е дело на Роберт Ковингтон, кошаркарот на...