Мотоспорт

Хамилтон пишува историја во Ф1!
0

Хамилтон пишува историја во Ф1!

October 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Луис Хамилтон стигна до својата 72ра пол-позиција во кариерата. Хамилтон е со сигурност еден од најдобрите возачи во Ф1 на...
Раиконен му ги „скрати крилата“ на Фетел и го оддалечи од титулата
0

Раиконен му ги „скрати крилата“ на Фетел и го оддалечи од титулата

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Луис Хамилтон славеше голема победа на трката за Големата награда на Сингапур на патеката „Марина Беј“. Трката ја...
Хамилтон пред Фетел во Белгија
0

Хамилтон пред Фетел во Белгија

August 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон стигна до петтата победа оваа сезона откако славеше на Големата награда на Белгија. На...
Хамилтон се изедначи со Шумахер
0

Хамилтон се изедначи со Шумахер

August 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол позицијата на денешните квалификации пред трката за Големата награда на...
Раиконен го продолжи договорот со Ферари
0

Раиконен го продолжи договорот со Ферари

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година. Во соопштението од таборот на Ферари...
„Еден-два“ победа за Ферари на Хунгароринг
0

„Еден-два“ победа за Ферари на Хунгароринг

July 30th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел триумфираше на 11. трка од годинешниот шампионат во Формула 1 на патеката...
Ботас триумфално во Австрија
0

Ботас триумфално во Австрија

July 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Финскиот возач на Мерцедес, Валтери Ботас стигна до триумф на „Ред Бул ринг“ откако возеше симултанка и од стартот до...
Ботас на пол позиција во Австрија
0

Ботас на пол позиција во Австрија

July 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ќе стартува од првата позиција на утрешната трка за Големата награда на Австрија....
Строл најголемо изненадување во Баку
0

Строл најголемо изненадување во Баку

June 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Доста интересна и возбудлива трка видовме низ улиците на Баку за Големата награда на Азербејџан. Даниел Рикиардо од Ред...
Хамилтон на пол позиција во Баку
0

Хамилтон на пол позиција во Баку

June 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Луис Хамилтон од пол позицијата ќе ја стартува утрешната трка за Големата награда на Азербејџан што ќе се вози низ...