Мотоспорт

Рено во Лондон го претстави новиот болид!
0

Рено во Лондон го претстави новиот болид!

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По Вилијамс и Заубер, кои изгледот на своите болиди ги претставија со објавување на слики, Рено го презентираше својот...
Големо засилување за Рено – Алан Прост ќе биде во тимот!
0

Големо засилување за Рено – Алан Прост ќе биде во тимот!

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во Ф1, Алан Прост е поставен за посебен советник во тимот на Рено за 2017 година. Од Прост се очекува со...
Ди Реста останува во Вилијамс!
0

Ди Реста останува во Вилијамс!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Управата на Вилијамс одлучи да го задржи Пол Ди Реста како резервен возач и за оваа година. Ди Реста има искуство во Ф1,...
Волф и Лауда ги продолжија договорите со Мерцедес
0

Волф и Лауда ги продолжија договорите со Мерцедес

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Директорите на Ф1 тимот, Мерцедес, Волф и Лауда ги продолжија договорите до 2020 година. Лауда во Мерцедес стигна на крајот...
Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес
0

Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новата сезона во Ф1 сигурно ќе донесе многу возбудувања, но и нови правила. Во Ф1 оваа година ќе видиме широки и агресивни...
Вилијамс го откри изгледот на новиот болид
0

Вилијамс го откри изгледот на новиот болид

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вилијамс на крајот на наредната недела ќе го претстави изгледот на новиот болид. Ф1 тимот го претстави својот модел во...
„Не се гледам себеси како лидер“
0

„Не се гледам себеси како лидер“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нико Хулкенберг изјави дека не се гледа себеси како нов лидер на тимот на Рено и дека таа улога не му е важна. Хулкенберг...
„Фандорне ќе биде добра конкуренција на Алонсо“
0

„Фандорне ќе биде добра конкуренција на Алонсо“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Зек Браун, еден од главните луѓе во Мекларен, е убеден дека Фандорне ќе биде добра конкуренција за Фернандо Алонсо....
„Имам многу да докажувам!“
0

„Имам многу да докажувам!“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Финскиот возач, Валтери Ботас е свесен дека има многу да докаже со доаѓањето во Мерцедес. „Имам многу да докажувам,...
Лауда во Барселона отвора нов шпил карти!
0

Лауда во Барселона отвора нов шпил карти!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Второ лице, а прва легенда на Мерцедес очекува дека и пред Мелбурн ќе види кој ќе биде победник во Ф1. „Првиот тест во...