Тенис

Остапенко сензационален победник на Ролан Гарос
0

Остапенко сензационален победник на Ролан Гарос

June 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share 20 годишната Јелена Остапенко приреди големо изненадување откако ја совлада Симона Халеп и стана шампионка на Ролан...
Лорис го премина легендарниот Бартез!
0

Лорис го премина легендарниот Бартез!

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Французите на домашен терен го победија Парагвај со 5:0, а овој натпревар долго ќе го памети Лорис. Лорис минатата вечер го...
„Сите знаеме дека Зидан ќе биде наредниот селектор“
0

„Сите знаеме дека Зидан ќе биде наредниот селектор“

May 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Зидан го покажа својот квалитет во тренерската работа. Тој успеа во година и пол да стигне до 2 финалиња во ЛШ и да ја освои...
ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!
0

ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мото ГП сезоната продолжи со трката за ГН на Франција. Во 5-та трка во оваа година победи возачот на Јамаха, Маверик Вињалес...
Дешам конечно објасни зошто не го вика Бензема во репрезентацијата
0

Дешам конечно објасни зошто не го вика Бензема во репрезентацијата

May 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дешам објасни дека на списокот на репрезентативци ќе го нема Бензема. Бензема не беше повикан во репрезентацијата по...
Голем удар за Франција – Гобер нема да игра на Евробаскетот!
0

Голем удар за Франција – Гобер нема да игра на Евробаскетот!

May 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Франција ќе биде ослабен на Евробаскетот. Центарот на Јута, Руди Гоберт го откажа настапот поради повреда на...
Шпанците најдоа решение, Канте изгледаше како аматер!
0

Шпанците најдоа решение, Канте изгледаше како аматер!

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Техничките можности на Шпанците го направија Канте просечен играч на натпреварот помеѓу Франција и Шпанија. Натпреварот...
Фуријата победник во мега дербито – Силва и Делуфеу донесоа победа против Франција
0

Фуријата победник во мега дербито – Силва и Делуфеу донесоа победа против Франција

March 28th, 2017 | by stefan
Share Се одигра и мега натпреварот, Франција – Шпанија кој заврши со победа на црвената фурија, 0:2. Во првото полувреме од...
Анкета пред утрешниот мега натпревар – Кој ќе владее во децениите пред нас во Европа?
0

Анкета пред утрешниот мега натпревар – Кој ќе владее во децениите пред нас во Европа?

March 27th, 2017 | by stefan
Share Франција или Шпанија? Или пак Германија? Португалците титулата на ЕП да ја оправдаат, германците се секогаш германци, но...
Германија или Франција – Која репрезентација има повеќе потенцијал?
0

Германија или Франција – Која репрезентација има повеќе потенцијал?

March 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се предвидува дека овие две репрезентации во наредните 10-на години ќе бидат најдобри во Европа, но и во светот....
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди