Вести

Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!
0

Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 13:00 се одигра натпреварот помеѓу Ангола и Бахреин за 23-то место на СП во Франција. Први на овој натпревар гол...
Аргентина ќе се бори за 17-то место!
0

Аргентина ќе се бори за 17-то место!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпреварот помеѓу Аргентина и Саудиска Арабија за пласман од 17 до 20 место. Од првата минута од натпреварот...
Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале
0

Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале

January 21st, 2017 | by stefan
Ракометарите на Франција го победија Исланд со 31:25 во натпревар од 1/4 финалето на СП. Гудмундсон, Карасон и Гунарсон погодија...
Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место
0

Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпреварот од ждребот за местата од 21 до 24 на СП во Франција. На тој натпревар играа Јапонија и Ангола, а до...
Арсенал тргнува по освежување – Венгер купува од Франција?
0

Арсенал тргнува по освежување – Венгер купува од Франција?

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Тренерот на Арсенал верува дека може да го донесе одличниот дриблер Рашид Гезал. Со донесувањето на Депај, тоа би требало да...
Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!
0

Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Организацијата на СП во Франција е далеку под очекуваното ниво. Голем број репрезентации се незадоволни со условите во...
Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!
0

Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Можеби нерешениот резултат не израдува, но повредата на Миркуловски фрли сенка на натпреварот и резултатот. Сериозно...
Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ
0

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. На натпреварот помеѓу Норвешка и Јапонија, фаворитот...
Франција оди понатаму со максимален ефект!
0

Франција оди понатаму со максимален ефект!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ракометарите на Франција денес во Нант ја победија Полска со 26:25 и така го потврдија првото место во група А и пласман во...
Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска
0

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 3 натпревари од 20:45. Еден од натпреварите се играше помеѓу Хрватска и Чиле....