Вести

Голден Стејт и Хјустон беа сигурни – Феникс поразен, но Букер постигна 70 поени!
0

Голден Стејт и Хјустон беа сигурни – Феникс поразен, но Букер постигна 70 поени!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Милвоки ја победија Атланта со 100:97 на домашен терен. Најдобар во тимот беше Антетокунпо со 34 поени и 9...
Добра вест за Голден Стејт – Дурант наскоро се враќа на теренот!
0

Добра вест за Голден Стејт – Дурант наскоро се враќа на теренот!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иако првите информации зборуваа дека Дурант ќе отсуствува неколку месеци поради коленото, сепак најновите информации...
Нервите пукнаа – За малку тепачка помеѓу Кари и Вестбрук!
0

Нервите пукнаа – За малку тепачка помеѓу Кари и Вестбрук!

March 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пред крајот на полувремето од натпреварот на Оклахома против Голден Стејт се случи инцидент. Кари и Кристон тргнаа да се...
Голден Стејт и Минесота ќе играат во Кина!
0

Голден Стејт и Минесота ќе играат во Кина!

March 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share НБА лигата објави дека наредната претсезона Голден Стејт и Минесота ќе играат два натпревари во Кина. Првиот натпревар се...
Добри вест за Голден Стејт – Наскоро се враќа Дурант!
0

Добри вест за Голден Стејт – Наскоро се враќа Дурант!

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилото на Голден Стејт брзо заздравува од повредата на левата нога, па така ќе патува со тимот на гостувањето во Далас и...
Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!
0

Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Со нов трипл-дабл Вестбрук и донесе победа на Оклахома. Тој со 24 поени, 16 асистенции и 10 скокови стигна до 34-от трипл-дабл и...
Кливленд подобар од Детроит – Голден Стејт ја победи Филаделфија
0

Кливленд подобар од Детроит – Голден Стејт ја победи Филаделфија

March 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион во НБА, Кливленд вчера беше подобар од Детроит со 128:96. Натпреварот беше решен во првата ¼-на кога...
Милвоки фати ритам – Минесота го изненади Голден Стејт
0

Милвоки фати ритам – Минесота го изненади Голден Стејт

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата. Милвоки на свој терен ја победија Индијана со 99:85, а најдобар...
Кер ги одмора најдобрите против Сан Антонио!
0

Кер ги одмора најдобрите против Сан Антонио!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во отсуство на Дурант, Голден Стејт игра многу слабо. Само 2 пати во последните 6 натпревари успеаа да победат и на тој...
Голден Стејт изгуби од Бостон – Сан Антонио беше подобар од Сакраменто
0

Голден Стејт изгуби од Бостон – Сан Антонио беше подобар од Сакраменто

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ во НБА беа одиграни 11 натпревари. Во дербито на вечерта, Бостон успеа да го победи Голден Стејт со 99:86. Во...