Вести

Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”
0

Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Една од главните теми низ целата претстојна сезона ќе биде договорот на Леброн Џејмс и неговата иднина. Постојат...
Сиксерси “собраа” шампионско искуство со нивниот нов центар
0

Сиксерси “собраа” шампионско искуство со нивниот нов центар

August 27th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Филаделфија Сиксерс конечно по долги години, се очекува да биде конкурентен и да се бори за место во плејофот....
Фото: Стеф Кари го посети неговиот другар Нејмар, во Париз и доби овации
0

Фото: Стеф Кари го посети неговиот другар Нејмар, во Париз и доби овации

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Новиот фудбалер на Париз Сент Жермен, синоќа имаше специјален гостин, станува збор за кошаркарот на Голден Стејт...
Клеј Томпсон е поласкан од интересот кој го покажаа Кавс за него
0

Клеј Томпсон е поласкан од интересот кој го покажаа Кавс за него

August 24th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според многу американски медиумски куќи, пред да се случи трејдот на Кајри Ирвинг во Бостон, Кливленд го понудиле...
Голден Стејт на чекор до титулата – Дурант го замолче Кливленд!
0

Голден Стејт на чекор до титулата – Дурант го замолче Кливленд!

June 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт минатата ноќ го победија тимот на Кливленд со 118:113 и дојдоа на чекор до освојување на титулата во НБА лигата,...
ЛеБрон: Изгледам уморно?
0

ЛеБрон: Изгледам уморно?

June 7th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Голден Стејт во првите два натпревари во финалето на НБА ги совладаа Кливленд. Сепак кон крајот на третата четвртина во...
Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!
0

Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По убедливата победа на Голден Стејт во првиот натпревар во НБА финалето, тие повторно стигнаа до победа со 132:113. Кливленд...
„Што беше најдобро во играта на Голден Стејт? Кевин Дурант!“
0

„Што беше најдобро во играта на Голден Стејт? Кевин Дурант!“

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По убедливиот пораз на Кливленд од Голден Стејт со 113:91 во првиот натпревар во Нба, најдобриот играч ан Кливленд зборуваше...
„Голден Стејт е најсилниот тим кој го имам видено!“
0

„Голден Стејт е најсилниот тим кој го имам видено!“

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт го победија Кливленд во првиот натпревар од финалето со 113:91, а изјава даде Тајрон Лу. „На ниту еден тим му...
Голден Стејт убедливо го победи Кливленд!
0

Голден Стејт убедливо го победи Кливленд!

June 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беше одигран првиот натпревар во НБА лигата во финалето во кое Голден Стејт успеа да ги победи Кливленд со...