Шпанија

Кој го убеди Хамес да остане во Реал?
0

Кој го убеди Хамес да остане во Реал?

January 11th, 2017 | by stefan
Разговорот со еден човек пресуди. Не само што во 2016-та година освои седум трофеи, Кристијано Роналдо изгледа е и добар за...
Сепак не е се во парите за некои фудбалери: Ѕвездата на Реал одби рекордна понуда во Кина
0

Сепак не е се во парите за некои фудбалери: Ѕвездата на Реал одби рекордна понуда во Кина

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Хамес Родригез одби рекорден трансфер во Кина. Според медиумите, Хебеи Фортуна понуди на Реал Мадрид дури 110 милиони евра за...
Мурињо побара помош од Мендеш, тројца на мени
0

Мурињо побара помош од Мендеш, тројца на мени

January 8th, 2017 | by stefan
Сопственикот на Манчестер Јунајтед, Ед Вудварт пред неколку дена потврди дека црвените ѓаволи ќе се обидат да доведат...
Корпа од Хамес: Интер најде алтернатива!
0

Корпа од Хамес: Интер најде алтернатива!

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерот на Реал одби да се пресели во Италија, но Пиоло би можел да добие големо засилување. Поради финансискиот фер плеј,...
„Го разбирам Хамес, нормално е да се лути!“
0

„Го разбирам Хамес, нормално е да се лути!“

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерите на Реал Мадрид утре играат против Севиља во Кралскиот куп. Тренерот на Реал, Зинедин Зидан зборуваше за трансфер...
Фудбалери за кои не сте знаеле дека се во роднинска врска
0

Фудбалери за кои не сте знаеле дека се во роднинска врска

December 30th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Многу интересни факти за познатите светски фудбалери кои не ги знаеме, но време е да ги прочитаме. Колку пати сте виделе некои...
Размена на годината: Дали ќе дојде до договор меѓу Реал и Челси, најголем губитник ќе биде Атлетико
0

Размена на годината: Дали ќе дојде до договор меѓу Реал и Челси, најголем губитник ќе биде Атлетико

December 27th, 2016 | by pance
Тибо Куртоа е еден од најдобрите голмани во Премиер лигата и чувар на мрежата на лидерот, екипата на Челси. Одличниот Белгиец...
Мендеш стави крај на сите шпекулации во врска со Хамес
0

Мендеш стави крај на сите шпекулации во врска со Хамес

December 26th, 2016 | by Vlatko
Хамес Родригез призна дека е незадоволен од својата минутажа во Реал Мадрид и најави можно заминување. Сепак, најдобриот...
Дали Челси и Реал договорија голема размена на играчи?
0

Дали Челси и Реал договорија голема размена на играчи?

December 25th, 2016 | by pance
Лондонски Челси и мадридски Реал наводно договорија голема размена на играчи. Англиските медиуми тврдат дека како дел од...
Хамес Родригез? Може, но дајте ни го аргентинецот
0

Хамес Родригез? Може, но дајте ни го аргентинецот

December 24th, 2016 | by stefan
Реал Мадрид му испрати сурова порака на Јувентус. Сезоната на лов на Хамес Родригез почна. Челси, Манчестер Јунајтед можеби и...