Мотоспорт

„Лоренцо е мистерија!“
0

„Лоренцо е мистерија!“

March 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион пред почетокот на новата Мото ГП сезона, Маркез смета дека конкурентите за одбрана на титулата се како...
„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“
0

„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Сузуки, Јаноне изјави дека Лоренцо не би требало премногу да размислува како би го извлекол максимумот од...
„Роси, Вињалес и Педроса се најопасни!“
0

„Роси, Вињалес и Педроса се најопасни!“

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Репсол Хонда се плаши од тандемот на Јамаха. Шампионот во кралската класа, Марк Маркез повторно испрати...
„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“
0

„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 7 години Валентино Роси и Хорхе Лоренцо беа партнери во гаражата на Јамаха и ниту во еден момент нивниот однос не бил...
„Ле Ман е пореален од Формула 1“
0

„Ле Ман е пореален од Формула 1“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо изјави дека неговото појавување на трката „24 часа Ле Ман“ би било многу пореално да го...
„Нема да се прилагодувам на Дукати!“
0

„Нема да се прилагодувам на Дукати!“

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Откако пред крајот на претходната сезона потпиша договор со Дукати и се прости со Јамаха, Лоренцо сега вели дека нема да...
Тренерот на Лоренцо премина кај Еспаргаро
0

Тренерот на Лоренцо премина кај Еспаргаро

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Хорхе Лоренцо со кој соработуваше последните 3 години, Марк Ровир повеќе нема да работи со него. Шпанскиот...
„Дукати е како Ферари“
0

„Дукати е како Ферари“

December 21st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Ако тоа е возможно, се покажува на тоа дека наредната сезона ќе гледаме уште поинтересен Мото ГП. Тоа што најмногу ги...
„Ме радува предизвикот со Лоренцо“
0

„Ме радува предизвикот со Лоренцо“

December 18th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Андреа Довициозо изјави дека се радува на тоа што ќе вози со Лоренцо. „Многу сум среќен поради...
„Да се вози болид во Формула 1 е многу добро“
0

„Да се вози болид во Формула 1 е многу добро“

December 2nd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Хорхе Лоренцо имаше шанса да го тестира болидот на Мерцедес во Ф1, по што изјави дека тоа било многу добро искуство за него....