Вести

Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам
0

Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Советникот на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ по подолго време се обрати на медиумите на прес конференција која траеше...
ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска
0

ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска

September 4th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Хрватите поведени од Бојан Богдановиќ успеаја да стигнат до третата победа во третиот натпревар на Евробаскет 2017.  ...
Модриќ опали по ФИФА: „Не им е гајле за нас, ова беше зафрканција…“
0

Модриќ опали по ФИФА: „Не им е гајле за нас, ова беше зафрканција…“

September 3rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Хрватска во два дена успеа да го скрши отпорот на Косово, и да го победи со минимални 1-0, во седмото коло од групата...
Натпреварот помеѓу Хрватска и Косово ќе продолжи денес
0

Натпреварот помеѓу Хрватска и Косово ќе продолжи денес

September 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Натпреварот помеѓу Хрватска и Косово ќе се продолжи денес, а почетокот е закажан за 14:30 часот. Вчерашниот натпревар беше...
Хрватска и Србија со победа стартуваа на Европското првенство
0

Хрватска и Србија со победа стартуваа на Европското првенство

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кошаркарската репрезентација на Хрватска во средбата од првото коло од групата Ц ја совлада репрезентацијата на...
Финалниот состав на Хрватска за ЕвроБаскет 2017
0

Финалниот состав на Хрватска за ЕвроБаскет 2017

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Селекторот на Хрватска денеска го објави конечниот список за претстојниот ЕвроБаскет.   Александар Петровиќ...
Ивановски во гол форма, уште еден погодок во дресот на Славен
0

Ивановски во гол форма, уште еден погодок во дресот на Славен

August 6th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Мирко Ивановски на фантастичен начин ја отвори новата сезона во хрватскиот шампионат. Повремениот македонски...
Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска
0

Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска

June 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашата репрезентација ја доби групата во која ќе се натпреварува на претстојното Европско првенство што ќе се игра во...
Дебакл во Естонија – Хрватска сруши рекорд стар 19 години!
0

Дебакл во Естонија – Хрватска сруши рекорд стар 19 години!

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватска вчера беше поразена од Естонија со 3:0. Естонија досега има победа против Гибралтар и реми со Кипар во...
Естонија ја декласира Хрватска, Русија се спаси од пораз од Белгија, Босна подобра од Албанија
0

Естонија ја декласира Хрватска, Русија се спаси од пораз од Белгија, Босна подобра од Албанија

March 28th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа уште три пријателски натпревари. Босна и Херцеговина ја победи Албанија на гости со 1:2. Во седмата минута од...