Вести

Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!
0

Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Интер во наредната сезона ќе влезе најверојатно со нов тренер. Пиоли најверојатно ќе добие отказ по уште една...
Челси заинтересиран за играч на Интер – Понуда од која ќе ве заболи глава!
0

Челси заинтересиран за играч на Интер – Понуда од која ќе ве заболи глава!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Челси во лето сака да го донесе во свои редови, Иван Перишиќ. Според медиумите, тимот од Лондон за играчот на...
„Се надевам дека Пиоли ќе остане во тимот“
0

„Се надевам дека Пиоли ќе остане во тимот“

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Интер беа поразени на гостувањето кај Фиорентина со 5:4. Фиорентина и Интер одиграа еден од најинтересните...
Не беа доволно ниту три гола на Икарди, Интер поразен се враќа од Фиренца!
0

Не беа доволно ниту три гола на Икарди, Интер поразен се враќа од Фиренца!

April 22nd, 2017 | by pance
Share Интер на полувреме водеше со 1:2, за неполни 20 минути примија 4 гола и Фиорентина дојде до водство од 5:2, бламажата на Интер...
„Два тимови може да ме донесат, а останатите немаат шанси!“
0

„Два тимови може да ме донесат, а останатите немаат шанси!“

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Фиорентина, Бернардески се наоѓа на мета на многу гиганти, но изјави дека за него шанси имаат само 2 тимови....
Мурињо ја плаќа клаузулата за играчот за врска на Интер?
0

Мурињо ја плаќа клаузулата за играчот за врска на Интер?

April 21st, 2017 | by pance
Share Поедини медиумите од “Чизната“ пренесува дека фудбалер е на излезните врати на Меаца. Интер планира големи работи за...
Позната е судбината на Габигол за наредната сезона?
0

Позната е судбината на Габигол за наредната сезона?

April 20th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерот на Интер кој не доби многу шанса за игра оваа сезона најверојатно ќе биде пратен на позајмица. Агентот на...
Ова ќе биде летната бомба на Интер!
0

Ова ќе биде летната бомба на Интер!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Големи планови има Аусилио, а Интер би можел да има пеколен состав наредната сезона. Тој присуствуваше на натпреварот...
Интер најпрво купува дефанзивци, ова се метите!
0

Интер најпрво купува дефанзивци, ова се метите!

April 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Екипата на Интер ова лето ќе има доста пари на располагање за купување на играчи. Оваа сезона како и минатата е...
Интер полуде по Симеоне, нудат големо богатство за тренерот на Атлетико!
0

Интер полуде по Симеоне, нудат големо богатство за тренерот на Атлетико!

April 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Интер се решени наредната сезона да го донесат Симеоне. Симеоне е желба на Интер веќе неколку години и тоа не е тајна, а...