Ракомет

Борбата за прво место во групата продолжува – Македонија беше сигурна против Исланд!
0

Борбата за прво место во групата продолжува – Македонија беше сигурна против Исланд!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одигра натпреварот во 3-то коло од квалификациите за ЕП. Натпреварот подобро го започнаа гостите од Исланд кои...
Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!
0

Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На натпреварот помеѓу Шпанија и Израел беа видени 4 голови, а резултатот не го изненади никого, туку заврши така како што...
Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале
0

Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале

January 21st, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција го победија Исланд со 31:25 во натпревар од 1/4 финалето на СП. Гудмундсон, Карасон и Гунарсон...
Манасков – Не сме ние ако не одиграме драматичен натпревар
0

Манасков – Не сме ние ако не одиграме драматичен натпревар

January 19th, 2017 | by stefan
Share Македонија ремизираше против Исланд, па во осминафиналето ќе играат против Норвешка. Дејан Манасков се повреди во текот...
Лазаров – Одиме по историја против Норвешка
0

Лазаров – Одиме по историја против Норвешка

January 19th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија против Исланд ремизираше, 27:27 и заврши како трета во групата Б. Капитенот, Кире Лазаров по...
Червар – Им честитам на нашите херои
0

Червар – Им честитам на нашите херои

January 19th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија ремизираше против Исланд, 27:27 и во осмифиналето ќе играат против Норвешка. Селекторот...
Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола
0

Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од Светското првенство во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. Во првиот натпревар од групата А...
Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа
0

Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа

January 15th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа три натпревари на СП во Франција, два од второто коло и еден натпревар од третото коло. Ракометарите на Шведска...
Бразил подобар од Полска, Словенија минимално против Исланд
0

Бразил подобар од Полска, Словенија минимално против Исланд

January 14th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа уште два натпревари од второто коло на СП во Франција. Ракометарите на Бразил ја совладаа Полска во...
Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!
0

Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 20:45 на Светското првенство во Франција се играше натпреварот помеѓу Шпанија и Исланд. Шпанците влегоа како...