Вести

Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!
0

Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Прашањето кое кружи во Манчестер е дали Јаја Туре ќе добие нов договор или не. Тој изгради односи со Пеп, но се најде помеѓу...
Фудбалерoт на Манчестер Сити не сака во Кина: Се зголемува листата на играчи кои ги одбија Кинезите
0

Фудбалерoт на Манчестер Сити не сака во Кина: Се зголемува листата на играчи кои ги одбија Кинезите

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре не прифати богата понуда од Кина. Туре на почетокот на сезоната беше во немилост на...
Гвардиола одржа лекција на Славен Билиќ – Петарда на Сити на Олимпискиот стадион во Лондон!
0

Гвардиола одржа лекција на Славен Билиќ – Петарда на Сити на Олимпискиот стадион во Лондон!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Натпреварот на „Олимпискиот стадион“ немше неизвесност како што се очекуваше. Вест Хем од самиот почеток играше лошо, а...
Гвардиола не смета на нив: Седум играчи го напуштаат Манчестер Сити
0

Гвардиола не смета на нив: Седум играчи го напуштаат Манчестер Сити

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити во наредната сезона ќе влезе со сменет состав. Медиумите пренесуваат дека тие им се заблагодариле на 7 играчи...
Заинтересираните гиганти треба да размислат: Аталанта бара 40 милиони евра за својот играч!
0

Заинтересираните гиганти треба да размислат: Аталанта бара 40 милиони евра за својот играч!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалер за кој се крена прашина во претходниот период, Франк Кеси. Има само 20 години, но сега е еден од главните играчи во...
Туре за Гвардиола: Сега тој виде што е Премиер Лигата
0

Туре за Гвардиола: Сега тој виде што е Премиер Лигата

December 21st, 2016 | by Dare Smilanov
Пеп Гвардиола оваа сезона седна на кормилото на Манчестер Сити. По победата над Арсенал со 2:1 тој се врати и повторно целта е...
Се враќа љубовта меѓу Јаја и Пеп, а дали тоа значи и нов договор?
0

Се враќа љубовта меѓу Јаја и Пеп, а дали тоа значи и нов договор?

December 18th, 2016 | by pance
Во соблекулната на Манчестер Сити повторно владее одлична атмосфера. Сити денеска го победи Арсенал во големото дерби, Јаја...
Најголемата казна во историјата на Велика Британија изречена на Јаја Туре
0

Најголемата казна во историјата на Велика Британија изречена на Јаја Туре

December 14th, 2016 | by Dare Smilanov
Јаја Туре возеше во пијана состојба, затоа и е казнет. Тој возел со брзина над дозволена, бил застанан од полицијата која...
„Не се опив намерно“
0

„Не се опив намерно“

December 13th, 2016 | by Dare Smilanov
И кога игра се пишува низ медиумите на островот, кога не игра исто. Последните денови беше актуелна темата за возењето на Јаја...
Аларм на Итихад – Овие седум играчи во јануари може да потпишат за друг клуб!
0

Аларм на Итихад – Овие седум играчи во јануари може да потпишат за друг клуб!

December 6th, 2016 | by pance
Пеп Гвардиола има доста главоболки во играчкиот кадар, но ова е дополнителен проблем за Манчестер Сити. Се поблиску е...