Вести

„Со заминување во Кина ќе се разочара мојата фамилија“
0

„Со заминување во Кина ќе се разочара мојата фамилија“

February 16th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите во последните неколку преодни рокови во своите најдобри играчки години се одлучуваат да изненадување на...
Официјално – Карваљо си најде нов клуб!
0

Официјално – Карваљо си најде нов клуб!

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Искусниот дефанзивец Карваљо официјално се пресели во Кина. Тој потпиша 1-годишен договор со тимот на Шангај СИПГ, кој...
„Понуда од Кина и моите внуци ќе ги направи богати“
0

„Понуда од Кина и моите внуци ќе ги направи богати“

February 12th, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на Наполи потврди дека одбил богата понуда од најнаселената земја на светот. Белгиецот игра одлично во оваа...
Интер знае што недостига за титула – Кинезите одобрија засилувања!
0

Интер знае што недостига за титула – Кинезите одобрија засилувања!

February 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манолас е скоро пред влезните врати, но тоа не е се, најслабите алки во тимот се страничните играчи, па обезбеден е буџет...
Тевез не можеше ниту да сонува за полошо деби во Кина
0

Тевез не можеше ниту да сонува за полошо деби во Кина

February 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Карлос Тевез имаше катастрофално деби за новиот клуб. Тевез во јануари се пресели од Бока Јуниорс во Шангај Шенхуа, но...
Манчини доби понуда која не смеел да ја прифати!
0

Манчини доби понуда која не смеел да ја прифати!

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанскиот тренер, Роберто Манчини наскоро би можел повторно да се најде на клупата на голем клуб. Поранешниот тренер...
Кинезите не се откажуваат – Шопингот во Серија А продолжува!
0

Кинезите не се откажуваат – Шопингот во Серија А продолжува!

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес го купија Ернанеш од Јувентус, Канаваро и неговиот Тијанџин се во трка за Хрват, а имаат и алтернатива. Ернанеш ќе...
Марота потврди – Јувентус продаде играч кој ќе добие двојно поголема плата!
0

Марота потврди – Јувентус продаде играч кој ќе добие двојно поголема плата!

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сега е официјално, Ернанеш заминува од Јувентус. Како и претходно што беше најавено, Ернанеш ќе замине од Јувентус и ќе...
Пристигнуваат подобри денови во Милан – Наредната недела стигнуваат 320 милиони евра!
0

Пристигнуваат подобри денови во Милан – Наредната недела стигнуваат 320 милиони евра!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милан оваа зима донесе само 2 фудбалери на позајмица. Но со оглед на условите во кои работеше Галијани само тоа можеше да...
Свонси одби голема понуда од Кина за својот најдобар фудбалер!
0

Свонси одби голема понуда од Кина за својот најдобар фудбалер!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите од Велс, Свонси не прифатиле понуда од Кина. Свонси наводно одбил понуда од 30 милиони фунти за услугите...