Вести

Кинезите со нов удар за европскиот фудбал – Пелегрини добива 80 милиони!
0

Кинезите со нов удар за европскиот фудбал – Пелегрини добива 80 милиони!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Мануел Пелегрини кој е моментално тренер на Хебеи Фортуна има намера да донесе 2 големи засилувања. Познато е дека Кинезите...
Касано во свој стил ги одби Кинезите
0

Касано во свој стил ги одби Кинезите

January 20th, 2017 | by pance
Италијанскиот напаѓач и член на Сампдорија Антонио Касано веројатно до крајот на преодниот рок ќе го напушти овој клуб....
Има и такви што од Кина доаѓаат во Европа
0

Има и такви што од Кина доаѓаат во Европа

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
24-годишниот Оскар Ромеро е нов играч на Депортиво Алавес. Ромеро ја започна кариерата во Керо Портена, а Алавес доаѓа од...
Кинезите вмешаа прсти – Еве каде навистина ќе замине Паје
0

Кинезите вмешаа прсти – Еве каде навистина ќе замине Паје

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерот на Вест Хем, Димитри Паје требаше да се пресели во Кина. Тој неодамна одби да игра за Вест Хем поради што се најде...
Маките на Диего Коста конечно завршија
0

Маките на Диего Коста конечно завршија

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Играчот на Челси, Диего Коста имаше тежок период во кариерата. Тој имаше проблем со медицинскиот персонал поради наводно...
„Ние веќе се договоривме!“ – Коста се сели во Кина?!
0

„Ние веќе се договоривме!“ – Коста се сели во Кина?!

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Напаѓачот на Челси, Диего Коста поминува низ тежок период во кариерата, каде Конте го исфрли од тимот. Коста во последните...
„Ги разбирам играчите кои заминуваат во Кина“
0

„Ги разбирам играчите кои заминуваат во Кина“

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Оливие Жиру откри во изјава за медиумите дека еден ден и тој би можел да замине во Кина. Тој вели дека ги разбира фудбалерите...
Фиорентина денес добива официјална понуда од Кина
0

Фиорентина денес добива официјална понуда од Кина

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Напаѓачот на Фиорентина, Никола Калиниќ би можел на крајот на јануари да замине од клубот. Тој се поврзува со Кина, а за него...
„Вистина е, Икарди одби понуди од Кина!“
0

„Вистина е, Икарди одби понуди од Кина!“

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Напаѓачот на Интер, Маури Икарди оваа сезона доживеа многу работи во Интер, но на крајот одлучи да го продолжи договорот со...
Кинезите со нов закон го стопираат ненормалното купување на странски фудбалери!
0

Кинезите со нов закон го стопираат ненормалното купување на странски фудбалери!

January 16th, 2017 | by pance
Фудбалскиот сојуз на Кина (ЦФА) соопшти денеска дека планира низа на мерки како одговор на ирационалното трошење на пари на...