Вести

Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс
0

Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 3 натпревари во НБА лигата. Актуелниот шампион Кливленд успеа да ја победи Минесота со 116:108,...
Голден Стејт пресилен за Оклахома – Хјустон го прегази Феникс
0

Голден Стејт пресилен за Оклахома – Хјустон го прегази Феникс

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ Голден Стејт успеаа да ја победат Оклахома со 130:114. На домаќинот не му помогна ниту Расел Вестбрук кој...
Вестбрук го сруши шампионот – Победи на Хјустон и Филаделфија!
0

Вестбрук го сруши шампионот – Победи на Хјустон и Филаделфија!

February 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА лигата беа одиграни 5 натпревари. Хјустон го победи Шарлот со 107:95 со одличната игра на Џејмс Харден. Тој постигна 30...
Кливленд пронајде замена за „Бирдман“
0

Кливленд пронајде замена за „Бирдман“

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Како што јавуваат медиуми блиски до Кавси, актуелниот НБА шампион наскоро би можел да добие одлично засилување. Крис...
Кливленд сигурен против Индијана – Сакраменто подобар од Бостон!
0

Кливленд сигурен против Индијана – Сакраменто подобар од Бостон!

February 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Прекината е низата на Бостон од 7 победи по ред. Кливленд дојдоа до 6-та победа по ред во последните 7 натпревари откако во...
Кливленд до тешка победа – Лејкерс подобар од Њу Јорк
0

Кливленд до тешка победа – Лејкерс подобар од Њу Јорк

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ се одиграа неколку натпревари во НБА лигата. Денвер беше подобар од Далас со 110:87. Домаќините беа одлични и ќе...
Дали ова е најголемото промашување на Леброн?
0

Дали ова е најголемото промашување на Леброн?

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Кливленд беше подобар од Вашингтон на гостински паркет со 140:135 по продолженија. Натпреварот можеше да биде...
Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!
0

Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 12 натпревари беа одиграни минатата ноќ во НБА. Денвер на свој терен беа поразени од Мемфис со 119:99. Гасол беше најдобар...
Проблеми за Торонто и Кливленд – ДеРозан и Лав надвор од терените
0

Проблеми за Торонто и Кливленд – ДеРозан и Лав надвор од терените

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Торонто ќе остане барем 2 натпревари без Демар Де Розан додека Кевин Лав поради повреда на грбот нема да може да игра за...
Кливленд  поразен во Далас – Бостон продолжи до победите
0

Кливленд поразен во Далас – Бостон продолжи до победите

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Кливленд беше поразен од Далас со 104:97. Домаќините ги водеа Барнс...