Кошарка

Леброн Џејмс му рекол на Кевин Лав дека ќе игра центар!
0

Леброн Џејмс му рекол на Кевин Лав дека ќе игра центар!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Наскоро започнува новата НБА сезона која се очекува да биде доста возбудлива. Кевин Лав во новата НБА сезона ќе игра на...
ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс
0

ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Овојпат е сигурно, Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс откако доцна синоќа тимовите на Кливленд Кавалирс и...
Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”
0

Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Една од главните теми низ целата претстојна сезона ќе биде договорот на Леброн Џејмс и неговата иднина. Постојат...
Милвоки Бакс сака да им го “украде” Ирвинг на Бостон
0

Милвоки Бакс сака да им го “украде” Ирвинг на Бостон

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Бостон и Кливленд се договорија за трејдот со кој Ирвинг требаше да отиде од Кавси во Селтикси, но трејдот беше...
Кавси се откажаа од Тејтум, сакаат уште еден пик од Бостон во трејдот за Кајри Ирвинг
0

Кавси се откажаа од Тејтум, сакаат уште еден пик од Бостон во трејдот за Кајри Ирвинг

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако им пропадна трејдот со кој Кајри Ирвинг требаше да го напушти Кливленд и да се пресели во Бостон, Селтикси се...
Кливленд нема да бара пикови, туку играчи од Бостон
0

Кливленд нема да бара пикови, туку играчи од Бостон

August 28th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако трејдот помеѓу Кливленд Кавалирс и Бостон Селтикс центриран околу преселбите на Ајзеа Томас и Кајри Ирвинг...
Кливленд бара од Бостон да ја засилат понудата за Ирвинг по последните сознанија за повредата на Ајзеа Томас
0

Кливленд бара од Бостон да ја засилат понудата за Ирвинг по последните сознанија за повредата на Ајзеа Томас

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако Ајзеа Томас го разочара лекарскиот тим на Кливленд Кавалирс и не ги помина медицинските прегледи, Кавси се...
Трејдот помеѓу Кавс и Селтикс сѐ уште не е комплетиран, Ирвинг уште е играч на Кливленд
0

Трејдот помеѓу Кавс и Селтикс сѐ уште не е комплетиран, Ирвинг уште е играч на Кливленд

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Работите навистина се заплеткани помеѓу Бостон Селтикс и Кливленд Кавалирс се навистина заплеткани. Кливленд сѐ уште...
Младите играчи во Чикаго “не можат да го поднесат” Вејд
0

Младите играчи во Чикаго “не можат да го поднесат” Вејд

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Додека од Кливленд се убедени дека Двејн Вејд ќе си го откупи договорот и ќе дојде да игра за нивниот тим, ситуацијата...
Ирвинг е пресреќен што е во Бостон, има шанси да остане долго време
0

Ирвинг е пресреќен што е во Бостон, има шанси да остане долго време

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Кајри Ирвинг конечно го доби тоа што го посакуваше и беше трејдуван во Бостон Селтикс а за возврат Кливленд добија...