Шпанија

Новото дете на Роналдо ќе има две имиња!
0

Новото дете на Роналдо ќе има две имиња!

October 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е официјално најдобрите играч на светот и наскоро ќе го добие своето четврто...
Фото: Кристијано Роналдо додаде уште еден „Ѕвер“ на Ферари во својата колекција
0

Фото: Кристијано Роналдо додаде уште еден „Ѕвер“ на Ферари во својата колекција

September 6th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Португалскиот фудбалер е познат по неговата љубов кон брзите коли, а тој деновиве додаде уште еден лимитиран...
Кристијано Роналдо посочи шест играчи како негови можни наследници
0

Кристијано Роналдо посочи шест играчи како негови можни наследници

August 25th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Играчот на Реал Мадрид го препознаваме како еден од најдобрите играчи кои стапнале на фудбалските терени, но и тој...
Лукаку го истрола Кристијано Роналдо на Инстаграм:„Меси е …“
0

Лукаку го истрола Кристијано Роналдо на Инстаграм:„Меси е …“

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку го истрола Кристијано Роналдо, на социјалните мрежи,...
Кристијано Роналдо: Нанесена ми е голема неправда, но тие никогаш нема да ме „скршат“
0

Кристијано Роналдо: Нанесена ми е голема неправда, но тие никогаш нема да ме „скршат“

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Стигна официјлана потврда од Шпанската Фудбалска Асоцијација дека, Кристијано Роналдо ќе паузира во првите пет...
ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо доби суспензија од пет меча!
0

ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо доби суспензија од пет меча!

August 14th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Голем шок за Реал Мадрид доаѓа од канцелариите на шпанската фудбалска федерација. Објавена е казната која ја добива...
Тренира само два дена со тимот, но спремен е да „експлодира“ утре во Скопје
0

Тренира само два дена со тимот, но спремен е да „експлодира“ утре во Скопје

August 7th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Главната ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е главна тема деновиве во светските медиуми. Ретко кој...
Видео: Поминаа 14 години од денот кој го промени животот на Кристијано Роналдо
0

Видео: Поминаа 14 години од денот кој го промени животот на Кристијано Роналдо

August 7th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     На 6-ти август, 2003 година Кристијано Роналдо го навести своето доаѓање во фудбалските води. Тоа беше денот кога...
Видео: Сите 400 погодоци на Роналдо во Реал Мадрид
0

Видео: Сите 400 погодоци на Роналдо во Реал Мадрид

July 20th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Иако 35-ет минути е многу време ви препорачуваме да се опуштите и да уживате во сите погодоци на Кристијано Роналдо во...
Роналдо одмара! Реал против Јунајтед без најдобриот играч
0

Роналдо одмара! Реал против Јунајтед без најдобриот играч

July 17th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Кристијано Роналдо нема да игра во натпреварот за Реал против Јунајтед кој ке биде на 8 август во нашиот главен град. Тој...