Шпанија

Најдобриот дриблинг на Роналдо оваа сезона! (Видео)
0

Најдобриот дриблинг на Роналдо оваа сезона! (Видео)

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Десниот бек на Еспањол, Давид Лопез вчера на Сантиаго Бернабеу си облече суќна. Погледнете во прилогот подоле како...
Што ќе каже Роналдо? Зидан го стави Бејл пред сите!
0

Што ќе каже Роналдо? Зидан го стави Бејл пред сите!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Герет Бејл на фатастичен начин се врати во тимот по повредата. Тој не играше фудбал 3 месеци, а вчера погоди за 2:0 против...
Роналдо во најголема криза од доаѓањето во Реал Мадрид
0

Роналдо во најголема криза од доаѓањето во Реал Мадрид

February 16th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа на домашен терен го совладаа Наполи со 3:1 во првиот меч од осмина финалето на ЛШ....
Роналдо можеби не постигна гол, но сруши свој личен рекорд!
0

Роналдо можеби не постигна гол, но сруши свој личен рекорд!

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Реал Мадрид победи против Наполи во првиот натпревар од 1/8-финалето во ЛШ со 3:1. Реал успеа да победи по пресврт, откако...
Што се случува со Кристијано Роналдо?
0

Што се случува со Кристијано Роналдо?

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид се спремаат за 1/8 финалниот натпревар во ЛШ против Наполи. Италијанскиот клуб во среда ќе...
Бизарна причина за пропаѓањето на трансферот на Роналдо во Јувентус!
0

Бизарна причина за пропаѓањето на трансферот на Роналдо во Јувентус!

February 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот спортски директор на Јувентус, Ди Марцио откри дека Јувентус сакал во 2002 година да го донесе фудбалерот во...
„Нејмар технички е подобар од Роналдо“
0

„Нејмар технички е подобар од Роналдо“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите на сите времиња, Пеле ги спореди квалитетите на Роналдо и Нејмар. Според Пеле, Нејмар е подобар од...
„Да го исврикувате Роналдо е лудило!“
0

„Да го исврикувате Роналдо е лудило!“

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот капитен на Реал Мадрид, Икер Касиљас вели дека исвиркувањата се лудило. Роналдо ја освои „Златната топка“ за...
Шпанските медиуми открија што Роналдо им рекол на навивачите!
0

Шпанските медиуми открија што Роналдо им рекол на навивачите!

January 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Одредена група навивачи на Реал Мадрид веќе неколку натпревари го прозива Роналдо кој синоќа конечно одлучи да им...
„Ве почитуваме, но не може да го исвиркувате Роналдо!“
0

„Ве почитуваме, но не може да го исвиркувате Роналдо!“

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватскиот фудбалер, Матео Ковачиќ ги коментираше свирежите од трибините кои беа испрати на сметка на Роналдо. Ковачиќ...