Вести

Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!
0

Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Со нов трипл-дабл Вестбрук и донесе победа на Оклахома. Тој со 24 поени, 16 асистенции и 10 скокови стигна до 34-от трипл-дабл и...
Им се случува и на најдобрите – Смешна ситуација со Леброн
0

Им се случува и на најдобрите – Смешна ситуација со Леброн

March 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд го победија Детроит со 128:96 во ноќта од вторник кон среда. Во натпреварот имаше сцена во која главни актери беа...
Џејмс ниту со трипл-дабл не му помогна на Кливленд!
0

Џејмс ниту со трипл-дабл не му помогна на Кливленд!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Деторит стигна до 2-та победа оваа сезона против Кливленд. Овој пат тие победија на домашен терен со 106:101, а на гостите не им...
ЛеБрон му честиташе на Новицки за големиот успех!
0

ЛеБрон му честиташе на Новицки за големиот успех!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ЛеБрон Џејмс е еден од првите кошаркари кои му честиташе на Новицки за големиот успех. Легендарниот Германец вчера стана...
„Мојот син е подобар отколку кога имав 12 години!“
0

„Мојот син е подобар отколку кога имав 12 години!“

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Синот на Џејмс, Леброн јуниор има 12 години, а неговиот талент зборува дека е талентиран како неговиот татко. Јавноста во...
Трипл-дабл на Џејмс против Њу Јорк
0

Трипл-дабл на Џејмс против Њу Јорк

February 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс одигра одлично против Њу Јорк. Тој постигна 18 поени, 15 асистенции и 13 скокови, па така...
Леброн дојде на свое – Големо засилување стигнува во Кливленд!
0

Леброн дојде на свое – Големо засилување стигнува во Кливленд!

February 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот НБА шампион Кливленд и оваа сезона се едни од главните кандидати за титулата. Сепак, иако носат титула за...
Дали ова е најголемото промашување на Леброн?
0

Дали ова е најголемото промашување на Леброн?

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Кливленд беше подобар од Вашингтон на гостински паркет со 140:135 по продолженија. Натпреварот можеше да биде...
Џејмс е најмлад играч со 28.000 поени!
0

Џејмс е најмлад играч со 28.000 поени!

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Феноменалниот ЛеБрон Џејмс минатата ноќ стана најмладиот играч кој постигнал 28.000 поени во НБА лигата. До големото...
Кливленд  поразен во Далас – Бостон продолжи до победите
0

Кливленд поразен во Далас – Бостон продолжи до победите

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Кливленд беше поразен од Далас со 104:97. Домаќините ги водеа Барнс...