Кошарка

Леброн Џејмс му рекол на Кевин Лав дека ќе игра центар!
0

Леброн Џејмс му рекол на Кевин Лав дека ќе игра центар!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Наскоро започнува новата НБА сезона која се очекува да биде доста возбудлива. Кевин Лав во новата НБА сезона ќе игра на...
Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”
0

Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Една од главните теми низ целата претстојна сезона ќе биде договорот на Леброн Џејмс и неговата иднина. Постојат...
Крис Пол сподели интересна стара фотографија од него и Леброн Џејмс
0

Крис Пол сподели интересна стара фотографија од него и Леброн Џејмс

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Сите кои се љубители на НБА лигата знаат дека пријателството на Крис Пол и Леброн Џејмс датира од многу пред НБА...
Ајверсон го одбра Леброн Џејмс во трката за МВП во 2018 (ВИДЕО)
0

Ајверсон го одбра Леброн Џејмс во трката за МВП во 2018 (ВИДЕО)

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   НБА сезоната 2000/2001 ни даде до знаење колку всушност добар играч беше Ален Ајверсон, кој во таа сезона го однесе тимот...
Кевин Дурент: “Ако Ирвинг сака да оди по својот пат, тоа е негова работа.”
0

Кевин Дурент: “Ако Ирвинг сака да оди по својот пат, тоа е негова работа.”

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Кевин Дурент смета дека навивачите на Кливленд Кавалирс треба да “оладат” околу ситуацијата со Кајри Ирвинг....
Леброн позираше во новиот дрес на Кавалирс
0

Леброн позираше во новиот дрес на Кавалирс

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Минатата недела повеќето од тимовите во НБА ги промовираа своите дресови за новата сезона а денеска почнавме да...
Напредок во Кливленд, Леброн и Ирвинг се сретнале викендов
0

Напредок во Кливленд, Леброн и Ирвинг се сретнале викендов

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Можеби Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг повеќе не се најдобри пријатели но ситуацијата помеѓу двајцата сепак постигнува...
Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”
0

Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Можеби сосем неочекувано, но сепак Кевин Дурент одбра одличен начин да му оддаде почит на еден од големците во...
Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд
0

Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во текот на вчерашниот ден низ америчките медиуми почнаа да се шират гласини дека Леброн Џејмс одлучил дека по...
Леброн, Кармело и Дурент тренираат заедно (ВИДЕО)
0

Леброн, Кармело и Дурент тренираат заедно (ВИДЕО)

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Знаеме дека НБА лигата е многу компетитивна, но има и нешто многу поважно што се учи во лигата покрај компетитивноста...