Англија

Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија
0

Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Пет натпревари се одиграа во терминот од 16:00 часот во англиската Премиер Лига, од кои на три триумфираа домашните...
„Знам дека сакаат да го задржат, но секој играч сонува да игра за Барселона“
0

„Знам дека сакаат да го задржат, но секој играч сонува да игра за Барселона“

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Поранешниот играч на Ливерпул, Крег Белами, верува дека Филип Кутињо треба да биде продаден на Барселона оваа...
Охрабрување за Барселона: Коутињо одбива да игра за Ливерпул
0

Охрабрување за Барселона: Коутињо одбива да игра за Ливерпул

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Барселона е ставен во тешка ситуација по заминувањето на Нејмар и секојдневно се труди да најде негова...
По стапките на идолот, од маскота до првотимец на Ливерпул
0

По стапките на идолот, од маскота до првотимец на Ливерпул

August 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Трент Александер Арнолд е 18 годишен тинејџер за кого повеќето љубители на фудбалот и воопшто немаат слушнато. Станува...
Клоп го казнува Кутињо: Бразилецот изоставен од тимот на Ливерпул
0

Клоп го казнува Кутињо: Бразилецот изоставен од тимот на Ливерпул

August 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фудбалерот на Ливерпул, Фил Кутињо е изсотавен од тимот на Јирген Клоп, кој што ќе се соочи со Хофенјам, во плеј-оф...
Ливерпул му порача на Јуве да си бара друг играч: „Емре Чан не е на продажба“
0

Ливерпул му порача на Јуве да си бара друг играч: „Емре Чан не е на продажба“

August 13th, 2017 | by Jordan Tancev
Share    Англискиот Премиерлигаш Ливерпул ја одби понудата на Јувентус од 25 милиони евра за фудбалерот од средината Емре Чан....
Уште еден феноменален натпревар во Премиер Лигата (Видео)
0

Уште еден феноменален натпревар во Премиер Лигата (Видео)

August 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Откако Арсенал креираше голем пресврт и славеше на отворањето на новата сезона во Премиер Лигата, слично нешто можеше да...
„Не е важно дали нудат 100 или 500 милиони, тој не оди никаде“!
0

„Не е важно дали нудат 100 или 500 милиони, тој не оди никаде“!

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фановите на Ливерпул, можат да бидат мирни, Клоп е човек кој цврсто стои на својот став, а тој денеска уште еднаш...
Неверојатно: Ливерпул одби 100 милиони за Кутињо
0

Неверојатно: Ливерпул одби 100 милиони за Кутињо

August 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Кога Барселона сака нешто или некого обично го добива, но не и овој пат кога на патот им стои Јирен Клоп и Ливерпул...
Толку од љубовта помеѓу Кутињо и Ливерпул: „Сакам трансфер во Барса“
0

Толку од љубовта помеѓу Кутињо и Ливерпул: „Сакам трансфер во Барса“

August 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Во отворен разговор со челниците на клубот и менаџерот, Филип Кутињо им рекол дека сака да му се приклучи на...