Вести

„Засилување за Ливерпул? Би го донел Ван Дајк“
0

„Засилување за Ливерпул? Би го донел Ван Дајк“

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард кој ќе започне да работи како тренер во фудбалската академија на Ливерпул,...
Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)
0

Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Свонси го победија Ливерпул на Енфилд со 2:3 во натпревар од 22-то коло во ПЛ. Првото полувреме имаше шанси и на...
Заинтерсираните страни може да почнат со понуди – Интер ја одреди цената за својот фудбалер!
0

Заинтерсираните страни може да почнат со понуди – Интер ја одреди цената за својот фудбалер!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Иван Перишиќ најверојатно ќе го напушти Интер наредното лето. Тој и оваа сезона игра добро во тимот, а за неговите услуги се...
ПСЖ повторно ќе се засилува – Овој пат на мета се Англичаните
0

ПСЖ повторно ќе се засилува – Овој пат на мета се Англичаните

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На радарот на ПСЖ се наоѓаат 2 репрезентативци на Англија. Според медиумите, ПСЖ во лето сака да ги донесе играчите на...
Се заљуби и заврши на клупа –  Оваа убава девојка е виновна за падот на формата на играчот(ФОТО)
0

Се заљуби и заврши на клупа – Оваа убава девојка е виновна за падот на формата на играчот(ФОТО)

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус е во навистина добар период. Поголемиот дел од сезоната беше прв голман на Ливерпул, а...
Официјално: Легендата се врати во својот Ливерпул!
0

Официјално: Легендата се врати во својот Ливерпул!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
По скоро 2 години Стивен Џерард конечно се врати во Ливерпул. По шпекулациите, одлучи да започне тренерска кариера во...
Клоп се реши, дали Ливерпул конечно ќе добие голман од доверба?
0

Клоп се реши, дали Ливерпул конечно ќе добие голман од доверба?

January 20th, 2017 | by pance
Ни Мињоле, ни Маријус, Германецот се сврте кон сигурно решение. Веќе почнале преговорите. Џо Харт на лето се враќа во Англија....
Кралот на трансферите најде нов клуб!
0

Кралот на трансферите најде нов клуб!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Џермеин Пенант потпиша договор со англискиот второлигаш Бери. 34-годишниот Пенант е познат по тоа што играше за 13 различни...
Ливерпул одби нова понуда за Сако!
0

Ливерпул одби нова понуда за Сако!

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Ливерпул не сака туку така да се ослободи од Мамаду Сако. Иако понуди пристигнуваат, а Мамаду Сако не е во прв план кај Клоп,...
Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал
0

Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според податоците на медиумите, Јунајтед во минатата сезона оствари најмногу приходи од сите клубови во светот. Медиумите...