Останато

Фото: Месут Озил ја прошета својата девојка низ улиците во Лондон
0

Фото: Месут Озил ја прошета својата девојка низ улиците во Лондон

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Месут Озил денеска ја изведе својата девојка на ручек во Лондон. Откако завршил со утринскиот тренинг фудбалерот...
Англиските хулигани повторно на дело, проблеми во Лондон(ВИДЕО)
0

Англиските хулигани повторно на дело, проблеми во Лондон(ВИДЕО)

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Малку пред почетокот на градското дерби помеѓу Тотенхем и Арсенал, на улиците на Лондон дојде до големи пресметки помеѓу...
Крај на маките во Лондон – Арсенал најде решение во Париз?
0

Крај на маките во Лондон – Арсенал најде решение во Париз?

February 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Арсенал е решен да го донесе играчот на ПСЖ. Арсенал уште еднаш разочара, а на прагот е пред елиминација...
Изненадување во Лондон – Беговиќ се враќа на голот на Челси?
0

Изненадување во Лондон – Беговиќ се враќа на голот на Челси?

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Асмир Беговиќ во сабота би можел конечно да брани за Челси на еден натпревар во ПЛ. Според медиумите, Крутоа би можел да го...
Бербатов се враќа во Лондон?!
0

Бербатов се враќа во Лондон?!

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Искусниот бугарски напаѓач Димитар Бербатов е на прагот да се врати во Англија. Бербатов играше 8 години во Англија и по се...
Двојна радост за О`Саливан – Стана најголем на сите времиња!
0

Двојна радост за О`Саливан – Стана најголем на сите времиња!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите играчи на снукер на сите времиња, Рони О`Саливан по 7-ми пат во кариерата ја освои титулата во Лондон, па...
Дејвид Бекам спаси живот на старица!
0

Дејвид Бекам спаси живот на старица!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дејвид Бекам постојано е следен од медиумите. Откако се појави на фудбалската сцена во средината на 90-те години на...
Мастерс Лондон: Рони О`Саливан се пласираше во финале!
0

Мастерс Лондон: Рони О`Саливан се пласираше во финале!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рони се пласираше во финале во Лондон, турнир на кој го брани трофејот од минатата година. Легендарниот снукер играч денес...
Спектакл во Лондон – Фу во одличен натпревар подобар од Трамп
0

Спектакл во Лондон – Фу во одличен натпревар подобар од Трамп

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рони, Динг, Марк и Пери се пласираа во ¼-финалето на Мастерсот во Лондон кој се игра за награден фонд од 600.000 фунти. А таму им...
Дозволата пристигна: Челси ќе го проширува „Стемфорд Бриџ“!
0

Дозволата пристигна: Челси ќе го проширува „Стемфорд Бриџ“!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Челси доби градежна дозвола за проширување на „Стемфорд Бриџ“. Веќе долго време тимот од Лондон има план да го прошири...