Вести

Голден Стејт победи лесно против Лејкерс, Клиперс беше убедлив против Сакраменто!
0

Голден Стејт победи лесно против Лејкерс, Клиперс беше убедлив против Сакраменто!

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт стигнаа до победа против Лејкерс со 109:94. Најдобар во тимот на Голден Стејт беше Дурант кој постигна 29 поени, 8...
„Кокаинот од мене направи монструм!“
0

„Кокаинот од мене направи монструм!“

March 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот кошаркар на Лејкерс, Одом во разговори за медиумите призна дека дрогата му го уништила животот. Одом пред...
„Леброн заслужи право на одмор!“
0

„Леброн заслужи право на одмор!“

March 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот кошаркар на Лејкерс, Брајант се вклучи во дискусијата дали е во ред тренерите на некои тимови во финишот на...
„За Лејкерс сум секогаш тука, само треба да ме повикаат“
0

„За Лејкерс сум секогаш тука, само треба да ме повикаат“

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Меџик Џонсон како претседател на операциите во Лејкерс изјави дека Брајант може да ја има било кој улога во...
Голема чест за легендарниот центар – Статуа на О`Нил пред Стејплес центарот!
0

Голема чест за легендарниот центар – Статуа на О`Нил пред Стејплес центарот!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пред салата на Лејкерс, пред натпреварот помеѓу Лејкерс и Минесота ќе се одржи една промоција. Шекил О`Нил, легендата на...
Младата надеж на Лејкерс ги оправда очекувањата!
0

Младата надеж на Лејкерс ги оправда очекувањата!

March 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Расел воодушеви во вчерашниот натпревар на Лејкерс против Кливленд. Расел во поразот на својот тим успеа да испише...
Смешна ситуација – Ова е најлошиот потег во сезоната во НБА
0

Смешна ситуација – Ова е најлошиот потег во сезоната во НБА

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Лејкерс, Расел е сопственик на најверојатно најлошиот потег во сезоната. Тој на неверојатен начин ја изгуби...
Голден Стејт донесува плејмејкер – Калдерон се поблиску до потпис
0

Голден Стејт донесува плејмејкер – Калдерон се поблиску до потпис

February 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот играл Хозе Калдерон најверојатно до крајот на сезоната ќе игра во Голден Стејт. Тие се разделија со Брајан...
Нова размена во НБА – Вилијамс во Хјустон!
0

Нова размена во НБА – Вилијамс во Хјустон!

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По шокантната размена во која Казнс замина во Пеликанс, во НБА лигата се случи уште еден трејд. Вилијамс замина од Лејкерс...
Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?
0

Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И тоа втора година по ред. Њујорк Никс се прв тим според приходи во НБА лигата со 3.3 милијарди долари. Тие втора година се...