Вести

Вестбрук за историја – Харден го следи секој негов чекор!
0

Вестбрук за историја – Харден го следи секој негов чекор!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Расел Вестбрук и Џејмс Харден вчера стигнаа до нови трипл-дабл во НБА сезоната. Оклахома победи на гостувањето кај...
Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго
0

Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Клиперс победија против Лејкерс со 113:97, а најдобар играч во...
Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк
0

Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во НБА лигата. Екипата на Сан Антонио го декласираше Лејкерс со 134:94....
Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден
0

Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон на отворањето на програмата го победи Чикаго со 101:99. Нив до...
Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин
0

Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Голден Стејт доживеа пораз на домашен терен. Подобар од нив беше Мемфис кој победи по продолженија со 128:119, а во...
Вестбрук беше вистински ѕвер – Победа на Хјустон и Харден
0

Вестбрук беше вистински ѕвер – Победа на Хјустон и Харден

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 8 натпревари на НБА паркетите. Индијана беше подобра од Бруклин со 121:109, а Пол Џорџ, Тарнер и Џеф...
Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто
0

Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На НБА паркетите беа одиграни неколку интересни натпревари. Филаделфија пред свои навивачи ја победи Минесота со 93:91 во...
Аталанта подобра од Сан Антонио: Магичен Хардавеј
0

Аталанта подобра од Сан Антонио: Магичен Хардавеј

January 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Пет натпревари во НБА лигата беа одиграни во ноќта од недела кон понеделник, а вреди да се одвои победата на Атланта против...
На денешен ден: Коби Брајант играше последен пат во својот омилен град-Бостон
0

На денешен ден: Коби Брајант играше последен пат во својот омилен град-Бостон

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Пред 20 години откако прв пат заигра против Бостон, Коби Брајант последен пат во дресот на Лејкерс заигра против Бостон. Еден...
Кливленд подобар од Бостон: Феникс го изненади Торонто
0

Кливленд подобар од Бостон: Феникс го изненади Торонто

December 30th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Актуелниот шампион Кливленд го победи Бостон со 124:118. Во свои редови...