Вести

Проблеми за Уругвај – Се повреди ѕвездата на Барселона!
0

Проблеми за Уругвај – Се повреди ѕвездата на Барселона!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Одличниот напаѓач на Барселона, Луис Суарез се повреди на тренинг на тимот. Тој поради повреда ќе мора да паузира 15-на...
„По инцидентот во Бразил само плачев, но од среќа“
0

„По инцидентот во Бразил само плачев, но од среќа“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез за инцидентот кој го одбележа СП кое се одигра пред 3 години во Бразил. На натпреварот помеѓу Италија и...
Суарез ја стави Примера на врвот на европскиот фудбал!
0

Суарез ја стави Примера на врвот на европскиот фудбал!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Суарез два пати успеа да погоди против Еспањол, а вториот гол имаше посебна тежина. Барселона го победи градскиот ривал со...
Суарез му честиташе на Меси на Твитер!
0

Суарез му честиташе на Меси на Твитер!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез очекувано имаше пофални зборови за Меси по победата против Реал Мадрид. Барселона победи со 3:2 во Мадрид, а...
Изгледа времето лечи се – Суарез и Киелини ги заменија дресовите!
0

Изгледа времето лечи се – Суарез и Киелини ги заменија дресовите!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Барселона, Суарез и дефанзивецот на Јувентус, Киелини ги разменија дресовите по завршување на натпреварот....
Познато е што Суарез приговори на Сандро
0

Познато е што Суарез приговори на Сандро

April 10th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Барселона во минатиот викенд доживееја неочекуван пораз на гостувањето против Малага (2:0). Барса со овој...
Мајсторија на Суарез на која сите и се восхитуваат(ВИДЕО)
0

Мајсторија на Суарез на која сите и се восхитуваат(ВИДЕО)

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во 30-то коло на Примера, Барселона ја победи Севиља со неверојатни 3:0. Барселона со тоа се врати на момент на врвот, но...
МСН откри на челниците на клубот кој играч го сакаат во Барса
0

МСН откри на челниците на клубот кој играч го сакаат во Барса

April 3rd, 2017 | by pance
Share Барселона во ова лето ќе проба да доведе неколку звучни засилувања, а на листата на желби на каталонскиот клуб се наоѓаат...
Венгер имал договор со Суарез?!
0

Венгер имал договор со Суарез?!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Арсенал, Венгер кажа дека имал „договор“ да го донесе Суарез во 2013-та година. „Тој беше блиску да потпише за...
Суарез почна да крши и грб – Настрада поранешниот фудбалер на Реал Мадрид (ВИДЕО)
0

Суарез почна да крши и грб – Настрада поранешниот фудбалер на Реал Мадрид (ВИДЕО)

March 19th, 2017 | by stefan
Share Несреќниот Езекил Гарај беше жртва на Луис Суарез на Камп Ноу. Постои оној израз во фудбалот „да му го скршиш на некого...