Кошарка

Хаслем го продолжи договорот со Мајами Хит
0

Хаслем го продолжи договорот со Мајами Хит

July 22nd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Удонис Хаслем го потпиша новиот договорот со Мајами Хит. Тој дефинитивно ке го носи дресот на Хит ,но деталите од...
Крис Бош го напушта Мајами
0

Крис Бош го напушта Мајами

July 5th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Мајами Хит го отпушти Крис Бош поради проблеми со белите дробови бидејќи поради тоа нема да може да игра долго време, од...
Крис Бош го раскинува договор со Мајами
0

Крис Бош го раскинува договор со Мајами

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајами и Бош според најновите информации го раскинале договорот. Неговиот договор траеше уште 2 години, а тој требаше да...
Одлична игра на плејмејкерот на Кливленд – Дерон Вилијамс потсети на старите денови!
0

Одлична игра на плејмејкерот на Кливленд – Дерон Вилијамс потсети на старите денови!

April 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Кливленд беше поразена од Мајами со 124:121, но Вилијамс играше фантастично. Тој потсети на старите денови кога...
Мајами во одличен натпревар гo „сруши“ Кливленд, победа и за Вашингтон!
0

Мајами во одличен натпревар гo „сруши“ Кливленд, победа и за Вашингтон!

April 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајами во одличен натпревар го победи Кливленд со 124:121 додека Вашингтон го победи Детроит со 105:101. Мајами остана во трка за...
Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!
0

Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата. Мајами го победи Вашингтон со 106:103. Хасан Вајтсајд го водеше...
Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
Сан Антонио подобар од Хјустон – Кливленд повторно изгуби од Мајами
0

Сан Антонио подобар од Хјустон – Кливленд повторно изгуби од Мајами

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку интересни натпревари во НБА лигата. На распоредот беа 12 натпревари, но беше одложен...
Портланд подобар од Бруклин – Мајами го декласираше Кливленд
0

Портланд подобар од Бруклин – Мајами го декласираше Кливленд

March 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во ноќта од сабота кон недела беа одиграни 8 натпревари во НБА лигата. Потрланд по одличната победа против Оклахома, сега...
Атланта беше подобра од Далас – Мајами ја „прегази“ Филаделфија
0

Атланта беше подобра од Далас – Мајами ја „прегази“ Филаделфија

March 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари. Кошаркарите на Денвер го победија Милвоки на гостувањето со 98:110....