Вести

Крис Бош го раскинува договор со Мајами
0

Крис Бош го раскинува договор со Мајами

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајами и Бош според најновите информации го раскинале договорот. Неговиот договор траеше уште 2 години, а тој требаше да...
Одлична игра на плејмејкерот на Кливленд – Дерон Вилијамс потсети на старите денови!
0

Одлична игра на плејмејкерот на Кливленд – Дерон Вилијамс потсети на старите денови!

April 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Кливленд беше поразена од Мајами со 124:121, но Вилијамс играше фантастично. Тој потсети на старите денови кога...
Мајами во одличен натпревар гo „сруши“ Кливленд, победа и за Вашингтон!
0

Мајами во одличен натпревар гo „сруши“ Кливленд, победа и за Вашингтон!

April 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајами во одличен натпревар го победи Кливленд со 124:121 додека Вашингтон го победи Детроит со 105:101. Мајами остана во трка за...
Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!
0

Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата. Мајами го победи Вашингтон со 106:103. Хасан Вајтсајд го водеше...
Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
Сан Антонио подобар од Хјустон – Кливленд повторно изгуби од Мајами
0

Сан Антонио подобар од Хјустон – Кливленд повторно изгуби од Мајами

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку интересни натпревари во НБА лигата. На распоредот беа 12 натпревари, но беше одложен...
Портланд подобар од Бруклин – Мајами го декласираше Кливленд
0

Портланд подобар од Бруклин – Мајами го декласираше Кливленд

March 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во ноќта од сабота кон недела беа одиграни 8 натпревари во НБА лигата. Потрланд по одличната победа против Оклахома, сега...
Атланта беше подобра од Далас – Мајами ја „прегази“ Филаделфија
0

Атланта беше подобра од Далас – Мајами ја „прегази“ Филаделфија

March 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари. Кошаркарите на Денвер го победија Милвоки на гостувањето со 98:110....
Изборот е сега – Хјустон, Торонто или Мајами?
0

Изборот е сега – Хјустон, Торонто или Мајами?

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот кошаркар, Серж Ибака е подготвен да ја смени средината. Ибака моментално игра во Орландо, но од 1-ви јули станува...
Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!
0

Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 12 натпревари беа одиграни минатата ноќ во НБА. Денвер на свој терен беа поразени од Мемфис со 119:99. Гасол беше најдобар...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди