Вести

16-годишниот Дарко Чурлинов доби повик во А репрезентацијата на Македонија
0

16-годишниот Дарко Чурлинов доби повик во А репрезентацијата на Македонија

March 26th, 2017 | by stefan
Share По победата во Вадуц против Лихтенштајн од 3:0 во натпревар од 5-то коло од квалификациите за СП 2018 во Русија,...
Сигурен триумф на Македонија У-21 против Црна Гора
0

Сигурен триумф на Македонија У-21 против Црна Гора

March 24th, 2017 | by pance
Share Новата генерација фудбалери на Македонија до 21 година ја победи Црна Гора со 2:0 на контролен натпревар одигран на тренинг...
Алекс Симовски: Настапувам за државата на мојата фамилија, за мене тоа е непроценливо
0

Алекс Симовски: Настапувам за државата на мојата фамилија, за мене тоа е непроценливо

March 23rd, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на шведски Акрополис Алекс Симовски против Црна Гора за прв пат ќе биде во комбинација за настап во дресот на...
Ангеловски и Пандев: Одиме на победа против Лихтенштајн
0

Ангеловски и Пандев: Одиме на победа против Лихтенштајн

March 23rd, 2017 | by pance
Share Македонската А репрезентација денеска пристигна во Вадуц, каде в петок игра против Лихтенштајн во пресметка од...
Новата генерација фудбалери до 21 година ги започна подготовките за Црна Гора
0

Новата генерација фудбалери до 21 година ги започна подготовките за Црна Гора

March 20th, 2017 | by pance
Share Новата генарација македонски фудбалери до 21 година ги започна подготовките за првиот контролен натпревар против Црна...
А национаналниот тим ги започна подготовките за Лихтенштајн
0

А национаналниот тим ги започна подготовките за Лихтенштајн

March 20th, 2017 | by pance
Share Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24....
Ангеловски: Одиме на победа, не сум тренер кој бара алиби
0

Ангеловски: Одиме на победа, не сум тренер кој бара алиби

March 14th, 2017 | by pance
Share Селекторот на македонската А репрезентација Игор Ангеловски по објавувањето на списокот повикани фудбалери за...
Благоја Милевски го објави списокот повикани фудбалери за натпреварите против Црна Гора и Бугарија
0

Благоја Милевски го објави списокот повикани фудбалери за натпреварите против Црна Гора и Бугарија

March 14th, 2017 | by pance
Share Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на фудбалери на кои ќе...
Македонија до 16 години: Реми на втората контролна средба со Ерменија
0

Македонија до 16 години: Реми на втората контролна средба со Ерменија

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонската репрезентација до 16 години ја победи Ерменија и на вториот контролен натпревар на тренинг центарот „Петар...
Игор Ангеловски го објави списокот на Македонија за натпреварите против Лихтенштајн и Белорусија
0

Игор Ангеловски го објави списокот на Македонија за натпреварите против Лихтенштајн и Белорусија

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц против Лихтенштајн ја очекува нов двобој во квалификациите за...