Вести

Куп на Македонија – Карпош го победи Фени и стигна до титулата!
0

Куп на Македонија – Карпош го победи Фени и стигна до титулата!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од купот на Македонија помеѓу Карпош Соколи и Фени Индустри. Натпреварот започна многу...
Давор Шукер: Во УЕФА сме свесни дека ФФМ е наш квалитетен и значаен партнер
0

Давор Шукер: Во УЕФА сме свесни дека ФФМ е наш квалитетен и значаен партнер

February 19th, 2017 | by pance
Share Пред почетокот на работниот дел од Редовното изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија, свое обраќање до...
„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!
0

„Слободен“ пад на Македонија – Се подлабоко тоне репрезентацијата!

February 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонија на најновата ФИФА ранг листа е плсаирана на 165-то место. Позиција која што не е за верување и која дефинитивно...
Македонија против Белорусија ќе одигра пријателски натпревар во март
0

Македонија против Белорусија ќе одигра пријателски натпревар во март

February 6th, 2017 | by stefan
Share Македонската фудбалска репрезентација на 28-ми март ќе одигра пријателски натпревар против репрезентацијата на...
„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ
0

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ

January 29th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското првенство во Франија, откако и по одигрувањето на финалниот натпревар...
Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години на подготовки во Истанбул
0

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години на подготовки во Истанбул

January 26th, 2017 | by stefan
Share Македонската репрезентацијата М16 за кошаркари до 16 години од 8-ми до 12-ти февруари ќе учествува на Меѓународен турнир во...
Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето
0

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

January 26th, 2017 | by pance
Share Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува...
Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги дозна противниците за ЕП 2019
0

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги дозна противниците за ЕП 2019

January 26th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија до 21 година е во групата 7 во квалификациите за Европското првенство 2019 селекциите на...
Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков
0

Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков

January 22nd, 2017 | by pance
Share Капитенот Кирил Лазаров жали што не бевме комплетни на дуелот на кој бркавме историја и потенцира дека во нашиот...
Дебакл на Македонија против Норвешка во осминафиналето
0

Дебакл на Македонија против Норвешка во осминафиналето

January 21st, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Македонија загубија од Норвешка со 34:24 во натпревар од 1/8 финалето на СП во Франција. Норвежаните почнаа...