Вести

Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам
0

Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Советникот на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ по подолго време се обрати на медиумите на прес конференција која траеше...
Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина
0

Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најпознатите фудбалски работници на Балканот, Здравко Мамиќ денес е застрелан во Босна и Херцеговина. Инцидентот...
Видео: 22 годишно момче го фрли Мамиќ во морето
0

Видео: 22 годишно момче го фрли Мамиќ во морето

June 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Поранешниот прв човек на Динамо Загреб, а сегашен советник во клубот, Здравко Мамиќ денес беше нападнат во Брач. Напаѓачот...
Пјаца круна на милионските трансфери на Мамиќ – Динамо за приближи на заработка од 200 милиони евра
0

Пјаца круна на милионските трансфери на Мамиќ – Динамо за приближи на заработка од 200 милиони евра

July 20th, 2016 | by stefan
Share Готова е сагата околу заминувањето на Марко Пјаца од Динамо Загреб. Клубот е 99% Јувентус, а ова ќе биде уште една...
Шок: Милан го продаде Бака и за 30 милиони го доведува Пјаца?!
0

Шок: Милан го продаде Бака и за 30 милиони го доведува Пјаца?!

July 7th, 2016 | by pance
Share  Агентот на Карлос Бака е во Лондон, откриена е тајната, Колумбиецот пристигнува во Премиер лигата. Ја прифати понудата на...
Балканска зделка на векот, Мамиќ продаде тандем за 35 милиони евра!
0

Балканска зделка на векот, Мамиќ продаде тандем за 35 милиони евра!

July 4th, 2016 | by pance
Share Договор е постигнат, сега се чека согласност на играчите, се покажа уште еднаш дека Динамо е далеку пред останатите...