Англија

Видео: Во брилијантен натпревар Сити и Евертон ги поделија бодовите
0

Видео: Во брилијантен натпревар Сити и Евертон ги поделија бодовите

August 21st, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Манечстер Сити, вечерва го одигра својот прв натпревар во новата Премиерлигашка сезона на „Етихад“...
ОФИЦИЈАЛНО: Самир Насри се сели во Турција!
0

ОФИЦИЈАЛНО: Самир Насри се сели во Турција!

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Францускиот играч од средниот ред се сели во турската лига, во тимот на Анталијаспор каде ќе биде соиграч со Самуел...
ЕСПН: Пеп не се откажува од Санчез
0

ЕСПН: Пеп не се откажува од Санчез

August 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Манчестер Сити се подготвени уште еднаш да го тестираат Арсенал со нова, побогата понуда за нивниот...
Може ли лошoто да стане полошо за Барселона: Лео Меси сака да го напушти клубот…
0

Може ли лошoто да стане полошо за Барселона: Лео Меси сака да го напушти клубот…

August 20th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Проблемите во Барселона немаат крај. Го загубија Нејмар, кој замина во ПСЖ, доживеаја тежок пораз од Реал Мадрид во...
Манчестер Сити е спремен да плати 25 милиони за фудбалерот на ВБА
0

Манчестер Сити е спремен да плати 25 милиони за фудбалерот на ВБА

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Иако менаџерот на Вест Бромвич Албион, Тони Пјулис верува дека понуда од 25 милиони од Манчестер Сити за неговиот...
Поранешен играч на Јунајтед мета на Сити
0

Поранешен играч на Јунајтед мета на Сити

August 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пишува „Скај Спортс“ од таборот на Манчестер Сити се сериозно заинтересирани за играчот на Вест Бромвич, Џони...
Причини кои покажуваат дека титулата во Премиер Лигата оваа сезона ќе заврши во Манчестер
0

Причини кои покажуваат дека титулата во Премиер Лигата оваа сезона ќе заврши во Манчестер

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Во последните три години, вклучувајќи го и оваа лето, клубовите од Манчестер потрошија вртоглави 1.2 милијарди евра...
Официјално: Ихеаначо нов фудбалер на Лестер
0

Официјално: Ихеаначо нов фудбалер на Лестер

August 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Лестер Сити го објави трансферот на талентираниот играч од Манчестер Сити, Келечи Ихеаначо. 20 годишниот нигериски...
Алексис побарал трансфер
0

Алексис побарал трансфер

July 31st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Според пишувањата на „Дејли Мирор“, Алексис Санчез побарал да биде продаден во редовите на Манчестер Сити. Весникот...
Гвардиола за него плати 58 милиони евра,а тој ке го пропушти почетокот на Премиер Лигата
0

Гвардиола за него плати 58 милиони евра,а тој ке го пропушти почетокот на Премиер Лигата

July 27th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Новиот фудбалер на Сити,Бенџамин Менди,за кого Сити платија 58 милиони евра,заради повреди ке го пропушти почетокот на...