Вести

Официјално: Сити донесе ново засилување!
0

Официјално: Сити донесе ново засилување!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити денес официјално го претстави Габриел Жесус. Тој 19-годишен напаѓач минатото лето договори трансфер од...
Браво има „рок на траење“ – Сити подготвува понуда за но чувар на мрежата!
0

Браво има „рок на траење“ – Сити подготвува понуда за но чувар на мрежата!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според медиумите, Сити ќе донесе ново решение на голманската позиција. Клаудио Браво не ги оправда очекувањата, иако дојде по...
Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!
0

Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Прашањето кое кружи во Манчестер е дали Јаја Туре ќе добие нов договор или не. Тој изгради односи со Пеп, но се најде помеѓу...
Стигна понуда за Меси, сега Барселона е на потег!
0

Стигна понуда за Меси, сега Барселона е на потег!

January 17th, 2017 | by pance
Јасно, овде се само две решенија и тоа првото е многу извесно, во тоа сите веруваат. Пишувавме вчера, не е во прашање пари веќе...
Клаудио Браво си го заврши своето – Стигнува нов голман во Сити?
0

Клаудио Браво си го заврши своето – Стигнува нов голман во Сити?

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Пеп Гвардиола стигна во Сити минатато лето, а првата промена ја направи на голманската позиција. Тој го донесе Браво на...
Бакари Сања парично казнет поради Инстаграм!
0

Бакари Сања парично казнет поради Инстаграм!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Сања после победата против Барнли овој месец објави фотографија на Инстаграм на која напиша 10 против 12. Сити на теренот до...
Револуција на Пеп – Доаѓа пеколниот квартет за 250 милиони, а заминуваат најдобрите
0

Револуција на Пеп – Доаѓа пеколниот квартет за 250 милиони, а заминуваат најдобрите

January 17th, 2017 | by stefan
Пеп Гвардиола мора да спроведе револуција и да го разбуди Манчестер Сити и за тоа има план. Англиските медиуми соопштија дека...
Гвардиола се изгуби целосно – 13 играчи заминуваат од Сити?
0

Гвардиола се изгуби целосно – 13 играчи заминуваат од Сити?

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити би можел наскоро да доживее големи промени во тимот. Медиумите пишуваат дека ќе се случат големи промени во...
Гвардиола во дилема – дали е Браво вистински избор? Замената чука на врата, Харт не доаѓа во предвид
0

Гвардиола во дилема – дали е Браво вистински избор? Замената чука на врата, Харт не доаѓа во предвид

January 16th, 2017 | by pance
Пеп сфати дека направи грешка што го купи искусниот чувар на мрежата за блиску 20 милиони евра, сега само да го менува....
„Се чувствувам нормално во Торино“
0

„Се чувствувам нормално во Торино“

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Харт вели дека научил оваа година дека фудбалот е „луда работа“, но вели дека се чувствува добро во Торино. Наместо него, на...