Фудбал

Марсело останува верен на Реал Мадрид
0

Марсело останува верен на Реал Мадрид

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Реал Мадрид потврдија дека левиот бек Марсело потпишал нов договор. Бразилскиот интернационалец кој е...
„Марсело ќе биде казнет“
0

„Марсело ќе биде казнет“

September 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бразилскиот лев бек, Марсело доби директен црвен картон во натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Леванте. Реал одигра 1:1 со...
ФОТОГАЛЕРИЈА: Марсело е зависник од тетоважи!
0

ФОТОГАЛЕРИЈА: Марсело е зависник од тетоважи!

July 19th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело за најпрестижниот шпански спортски весник Марка призна дека е зависник од тетоважи....
„Бензема ни помогна со неговата магија!“
0

„Бензема ни помогна со неговата магија!“

May 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Реал Мадрид се пласираше во финале на ЛШ, откако беше подобар од Атлетико со вкупен резултат 4:2. Бекот на Реал, Марсело...
Алтернативата за Марсело стигнува од Барселона, а има и иста фризура!
0

Алтернативата за Марсело стигнува од Барселона, а има и иста фризура!

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Што нема да направи Перез за да го испровоцира големиот ривал. Реал бара замена за Марсело, помлад лев бек кој полека ќе се...
„Невозможно е да се знае дали гол ќе го реши натпреварот“
0

„Невозможно е да се знае дали гол ќе го реши натпреварот“

April 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Реал Мадрид во сабота ја победи Валенсија со 2:1 во рамки на 35-то коло во Ла Лига. Јунак на Реал беше Марсело кој во 86-та...
Роналдо го пцуеше, а виновникот се расплаче!
0

Роналдо го пцуеше, а виновникот се расплаче!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Реал беа шокирани од резултатот против Барселона, Роналдо се изнервира, а Зидан бара од играчите да бидат паметни....
Стоматологот Марсело – Меси остана без заб (ВИДЕО)
0

Стоматологот Марсело – Меси остана без заб (ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by stefan
Share Во 174-то Ел Класико видовме една стоматолошка интервенција. Барселона го победи Реал на Бернабе, а јунакот беше Меси....
“Признавам дека сум виновен што загубивме против Барселона“
0

“Признавам дека сум виновен што загубивме против Барселона“

April 24th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Реал Мадрид се поразени синоќа на Сантијаго Бернабе во големото дерби против Барселона (3:2) во меч од 33 коло...
Судијата свирна пенал за Реал, дали можеше и за Виљареал!?
0

Судијата свирна пенал за Реал, дали можеше и за Виљареал!?

February 26th, 2017 | by pance
Share Уште еден спорен момент за кој ќе се зборува после мечот на Серамика. Реал го победи Виљареал во гости после голем...