Италија

Нианг ја одби понудата од Спартак Москва
0

Нианг ја одби понудата од Спартак Москва

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Напаѓачот на Милан, Мбаје Нианг ја одбил понудата на Спартак Москва, а со тоа и пропаднаа договорените медицински...
Французинот сака да се врати во Милан!
0

Французинот сака да се врати во Милан!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Францускиот напаѓач М`Баје Нианг не сака да биде повеќе член на Вотфорд, во кој стигна на позајмица од Милан. По неколку...
„Нианг го тренирам како свој син!“
0

„Нианг го тренирам како свој син!“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Вотфорд, Валтер Мацари изјави дека Нианг го тренира како син. Тој пред неколку денови стигна во Вотфорд на...
Да не ви се верува – Нианг си го уништи трансферот во ПЛ?!
0

Да не ви се верува – Нианг си го уништи трансферот во ПЛ?!

January 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Милан, М`Баје Нианг требаше во наредните часови да стане фудбалер на Вотфорд. Иако се изгледаше готово и дека...
Милан потврди дека заминува Нианг – Стигнува и негова замена!
0

Милан потврди дека заминува Нианг – Стигнува и негова замена!

January 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милан се обидува без пари да го заврши преодниот рок. Нианг по многу преговори ја прифати понудата на Вотфорд, а не сакаше...
Фудбалерот на Милан на прагот од Премиер Лигата?
0

Фудбалерот на Милан на прагот од Премиер Лигата?

January 25th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Беше своевремено желба на Венгер, но сега ќе заврши кај Валтер Мацари? Наводно, Вотфорд е сериозно заинтересиран за...
„Нианг може да замине од Милан“
0

„Нианг може да замине од Милан“

January 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Милан, Виченцо Монтела потврди дека Нианг може да го напушти клубот. Напаѓачот не е пријавен за натпреварот со...
Арсенал си најде замена за Санчез?!
0

Арсенал си најде замена за Санчез?!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Милан, Нианг оваа сезона не игра најдобро, па би требало да го напушти Милан. Тој во досегашниот дел од...
Вест Хем пазарува во Италија: Билиќ заинтересиран за фудбалер на Милан
0

Вест Хем пазарува во Италија: Билиќ заинтересиран за фудбалер на Милан

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share М`Баје Нианг во јануарскиот преоден рок би можел да ги напушти редовите на Милан. Тој во досегашниот дел од сезоната беше...
„Нема повеќе да изведувам пенали“
0

„Нема повеќе да изведувам пенали“

December 13th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Милан, Нианг нема да изведува повеќе пенали. Нианг промаши два пенали по ред, а последниот вчера против Рома...