Мотоспорт

Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес
0

Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новата сезона во Ф1 сигурно ќе донесе многу возбудувања, но и нови правила. Во Ф1 оваа година ќе видиме широки и агресивни...
Лауда во Барселона отвора нов шпил карти!
0

Лауда во Барселона отвора нов шпил карти!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Второ лице, а прва легенда на Мерцедес очекува дека и пред Мелбурн ќе види кој ќе биде победник во Ф1. „Првиот тест во...
Не го сака Розберг, туку го сака Лауда – Ботас има советник!
0

Не го сака Розберг, туку го сака Лауда – Ботас има советник!

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вториот човек на шампионската екипа има два совети за новиот возач. Ники Лауда го советува Валтери Ботас како да го вози...
„Нема на Ботас да му ги откријам тајните на Луис“
0

„Нема на Ботас да му ги откријам тајните на Луис“

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион во Ф1, Нико Розберг изјави дека ќе разговара со Валтери Ботас. Тој потврди дека нема да му ја откри...
„Можеме да се бориме со Мерцедес!“
0

„Можеме да се бориме со Мерцедес!“

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ред Бул, Рикардо смета дека неговиот тим оваа сезона може да се бори со Мерцедес за шампионската титула во Ф1....
„Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Ботас“
0

„Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Ботас“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека првиот возач на тимот, Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Валтери Ботас во...
„Ботас може да ја освои титулата!“
0

„Ботас може да ја освои титулата!“

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот светски шампион, Мика Хакинен смета дека неговиот сонародник Валтери Ботас може да ја освои титулата во Ф1....
Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!
0

Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сега е и официјално – Валери Ботас ќе вози во тимот на Мерцедес со Луис Хамилтон. Вилијамс одлучи да му дозволи на Ботас да...
Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс
0

Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Техничкиот директор на Мерцедес, Пади Лу ја напушти таа функција. Тој би требало да премине во Вилијамс, но сеуште нема...
„Ле Ман е пореален од Формула 1“
0

„Ле Ман е пореален од Формула 1“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо изјави дека неговото појавување на трката „24 часа Ле Ман“ би било многу пореално да го...