Франција

ПСЖ покажа сила против Мец, деби гол за Мбапе
0

ПСЖ покажа сила против Мец, деби гол за Мбапе

September 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пари Сен Жермен уште на првиот натпревар во полн состав, вклучувајќи го и новиот играч Мбапе покажа дека ќе биде страв и...
Мец за малку ќе му направеше услуга на Монако, Матуиди му донесе победа на ПСЖ!
0

Мец за малку ќе му направеше услуга на Монако, Матуиди му донесе победа на ПСЖ!

April 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Мец и ПСЖ во кој победи ПСЖ со 3:2. До првиот гол се чекаше 33-та минута кога Максвел му...
Вардарки декласирани од Мец – Сеуште има надеж за првото место
0

Вардарки декласирани од Мец – Сеуште има надеж за првото место

March 5th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар загубија од Мец во Франција во натпревар од 9-то коло во главната фаза во ЛШ, 42:28. Вардарки со два...
Вардарки за малку да прокоцкат шест погодоци предност – Мец тешко совладан
0

Вардарки за малку да прокоцкат шест погодоци предност – Мец тешко совладан

February 4th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар во спортскиот центар Јане Сандански го совладаа Мец во натпревар од второто коло од...
Тандемот Ди Марија-Силва го среди Мец – ПСЖ во полуфинале (ВИДЕО)
0

Тандемот Ди Марија-Силва го среди Мец – ПСЖ во полуфинале (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ го победија Мец на Паркот на Принцовите со 2:0 во натпревар од четвртфиналето од купот на Франција. Беше...
ПСЖ рутински против Мец
0

ПСЖ рутински против Мец

August 21st, 2016 | by pance
Share ПСЖ вечерва стигна до втората победа во новата сезона во Лига 1. На Паркот на принцевите падна Мец, против кој тим...