Италија

„Знам дека ја работите својата работа, но премногу се зборува за трансфери“
0

„Знам дека ја работите својата работа, но премногу се зборува за трансфери“

April 29th, 2017 | by pance
Share На шефот на стручниот штаб на Росонерите му се смачи од трансферите пред крајот на сезоната. Милан го доведува овој, Милан...
Пресврт – Милан ја победи Рома и заврши огромно засилување?!
0

Пресврт – Милан ја победи Рома и заврши огромно засилување?!

April 29th, 2017 | by pance
Share Го сакаа Интер и Рома, но дојде до голем пресврт! Како што пренесуваат италијанските медиуми, фудбалскиот клуб Милан го...
Раиола го нуди Донарума на Кинезите, дали е ва објава на војна?
0

Раиола го нуди Донарума на Кинезите, дали е ва објава на војна?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Само на него може да му падне ваква работа на памет. Дали ова е притисок за Милан или одговор на намерата на Милан да не го...
Лут ривал на Милан со сите сили се обидува да го донесе Донарума
0

Лут ривал на Милан со сите сили се обидува да го донесе Донарума

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младиот италијански голман, Донарума ова лето ќе биде еден од најбараните голмани. Тој неодамна наполни 18 години, но веќе 2...
Милан ја одреди цената на Јувентус за Де Шиљо, го менува вториот избеган син
0

Милан ја одреди цената на Јувентус за Де Шиљо, го менува вториот избеган син

April 28th, 2017 | by pance
Share Росонерите се помирија со загубата дека го губат своето дете. Матија Де Шиљо јасно и гласно порача на раководството на...
Милан со фантастична понуда ги победи Реал и Барса во трката за одличниот напаѓач!
0

Милан со фантастична понуда ги победи Реал и Барса во трката за одличниот напаѓач!

April 28th, 2017 | by pance
Share Милан е спремен да понуди на Пјер Емерик Обамејанг неверојатна плата од 7.5 милиони евра по сезона. Газета дело Спорт...
Бака од лето станува жител на Лондон?
0

Бака од лето станува жител на Лондон?

April 28th, 2017 | by pance
Share Колумбискиот напаѓач Карлос Бака од лето веројатно нема да биде во Милан, а се поставува прашањето каде може да ја...
Бака во лето се сели во Лондон?
0

Бака во лето се сели во Лондон?

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Карлос Бака од лето најверојатно повеќе нема да биде фудбалер на Милан. Бака беше на пазарот и минатото лето и за малку...
„Би можел да ги тренирам Милан и Интер“
0

„Би можел да ги тренирам Милан и Интер“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Челси, Конте призна дека би сакал да се врати во Италија. Тој често во минатото беше поврзуван со тимовите од...
Милан дупката во средниот ред ја „крпи“ со хрватски интернационалец
0

Милан дупката во средниот ред ја „крпи“ со хрватски интернационалец

April 27th, 2017 | by pance
Share Новата управа на Милан веќе на големо работи на подготовка за наредната сезона. Милан се наоѓа на шестото место во Серија...