Вести

Милан на колена среде Милано – Инсиње и Каљехон донесоа победа на Наполи на Сан Сиро (ВИДЕО)
0

Милан на колена среде Милано – Инсиње и Каљехон донесоа победа на Наполи на Сан Сиро (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Наполи го победија Милан на Сан Сиро со 1:2 во натпревар од 21-то коло во Серија А. Само после шест минути Наполи...
Италијански гигант го сака Џек Вилшер!
0

Италијански гигант го сака Џек Вилшер!

January 21st, 2017 | by pance
Медиумите на Апенините пренесуваат дека Арсен Венгер работи да го продаде играчот кого во летото го испрати на позајмица во...
Фудбалот станува буквално бизнис: Донарума добива 62 пати повеќе плата
0

Фудбалот станува буквално бизнис: Донарума добива 62 пати повеќе плата

January 21st, 2017 | by pance
Оваа вест ја јави италијаски Раи Спорт. Најголемата борба на Милан во наредните месеци ќе биде  – како да го задржи...
Милан – Делофеу е наш! Евертон – Не е!
0

Милан – Делофеу е наш! Евертон – Не е!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На официјалната страна на Милан се појави информација дека Шпанецот го засили италијанскиот клуб. Се направи вистинска...
Готово – Евертон ја прифати понудата на Милан!
0

Готово – Евертон ја прифати понудата на Милан!

January 20th, 2017 | by pance
Екипата на Евертон ја прифати понудата на Милан, Каталонецот стигнува на Сан Сиро. 22-годишниот Џерар Делуфеу стигна на...
На денешен ден: 16 годишниот Паоло Малдини дебитираше за Милан
0

На денешен ден: 16 годишниот Паоло Малдини дебитираше за Милан

January 20th, 2017 | by pance
Фудбалер кој засекогаш ќе остане во сеќавање на навивачите на Милан, како и на спортската јавност како играч кој животот го...
Ван Бастен за продавањето на Милан, кинеските милиони и навивачите од фотеља
0

Ван Бастен за продавањето на Милан, кинеските милиони и навивачите од фотеља

January 19th, 2017 | by pance
„Знате што ме прави уште потажен? Кога ќе го видам Сан Сиро полупразен“, порача Холанѓанецот. Легендарниот Марко ван Бастен...
Последна понуда: Галијани испрати финален мејл за Делуфеу!
0

Последна понуда: Галијани испрати финален мејл за Делуфеу!

January 19th, 2017 | by pance
Ако прифатат одлично, ако не – тогаш одиме понатака“, рече Галијани. На Милан му се смачи и повеќе нема што да чека. На адреса...
Шансите на Милан се помали и помали! Шпанецот се сели во Амстердам?
0

Шансите на Милан се помали и помали! Шпанецот се сели во Амстердам?

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Џерард Делофеу не е во плановите на Роналд Куман оваа сезона, а Куман потврди дека може да го пушти Шпанецот на позајмица до...
Милан нема време за чекање – Најдена е замена за Луиз Адријано!
0

Милан нема време за чекање – Најдена е замена за Луиз Адријано!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Бразилскиот фудбалер Луиз Адријано вчера го напушти тимот на Милан и својата кариера ја продолжи во Спартак Москва. Адријано...