Вести

Победи на Кливленд и Минесота
0

Победи на Кливленд и Минесота

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Кливленд успеа на домашен терен да победи против Феникс со 118:103 со...
Њујорк остануваат без својот најдобар кошаркар
0

Њујорк остануваат без својот најдобар кошаркар

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кармело Ентони најави заминување од Њујорк. Тој во лето ќе наполни 33 години, а титулата која ја посакува не е ниту блиску....
Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк
0

Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во НБА лигата. Екипата на Сан Антонио го декласираше Лејкерс со 134:94....
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде што...
„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“
0

„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Дерик Роуз мистериозно исчезна минатата ноќ и не играше против Њу Орлеанс, но по враќањето во Њујорк објасни што се случило....
Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?
0

Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Дерик Роуз беше најавен како стартер против Њу Орлеанс, но тој не се појави во салата. Упрвата на Њујорк успеаа да стапат во...
Чикаго до победа со неверојатен пресврт – Сан Антонио и Бостон без проблеми!
0

Чикаго до победа со неверојатен пресврт – Сан Антонио и Бостон без проблеми!

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во НБА лигата беа одиграни 7 натпревари, а најмногу возбудувања беа видени во натпреварот помеѓу Чикаго и Торонто. Чикаго во...
„Победуваме ние, но губам јас…“
0

„Победуваме ние, но губам јас…“

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркарите на Њујорк се во серија од 6 порази, а последниот од Милвоки во кој Адетокумбо погоди во последната секунда. „Нема...
Милвоки подобар од Чикаго: Харден и Вестбрук неверојатни
0

Милвоки подобар од Чикаго: Харден и Вестбрук неверојатни

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Милвоки во Чикаго успеаа да победат со 116:96, а гостите до победа ги однесе грчкиот кошаркар Џанис Антетокоунпо со 35 постигнати...
Мело исклучен поради удирање на противник
0

Мело исклучен поради удирање на противник

December 29th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Ѕвездата на Њујорк, Кармело Ентони е исклучен во натпреварот против Атланта поради удирање на противникот. Тој во вториот...