Вести

Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?
0

Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И тоа втора година по ред. Њујорк Никс се прв тим според приходи во НБА лигата со 3.3 милијарди долари. Тие втора година се...
Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела
0

Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмекерот на Њујорк, Дерик Роуз го повреди скочниот зглоб. Го пропушти натпреварот со Атланта во неделата, а се...
Никс го понудија Мело за Лав – Кливленд не се согласува на тоа!
0

Никс го понудија Мело за Лав – Кливленд не се согласува на тоа!

January 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Њу Јорк Никс се обидоа да ја заменат својата прва ѕвезда во тимот Кармело Ентони. Медиумите тврдат дека сакале да го...
Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард
0

Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата НБА ноќ помина во знак на на Леонард со рекородот на кариерата. Најдобриот играч на Сан Антонио беше најзаслужен...
Победи на Кливленд и Минесота
0

Победи на Кливленд и Минесота

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Кливленд успеа на домашен терен да победи против Феникс со 118:103 со...
Њујорк остануваат без својот најдобар кошаркар
0

Њујорк остануваат без својот најдобар кошаркар

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кармело Ентони најави заминување од Њујорк. Тој во лето ќе наполни 33 години, а титулата која ја посакува не е ниту блиску....
Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк
0

Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во НБА лигата. Екипата на Сан Антонио го декласираше Лејкерс со 134:94....
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде...
„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“
0

„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дерик Роуз мистериозно исчезна минатата ноќ и не играше против Њу Орлеанс, но по враќањето во Њујорк објасни што се...
Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?
0

Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дерик Роуз беше најавен како стартер против Њу Орлеанс, но тој не се појави во салата. Упрвата на Њујорк успеаа да стапат...